Chciałabym, chciała, i wy na pewno też. Bo wiadomo nie od dziś, że posada matki wcale nie jest taka ciepła, spokojna i pełna zabawy. Poza tymi rzeczami jest też trudna, wymaga poświęceń i wyrzeczeń, czasami rezygnacji z pewnych rzeczy i przewartościowania ich.

Chciałabym mieć więcej czasu!

Chciałabym, mieć go dwa razy więcej niż mam. Czasami wieczorem, leżąc już w łóżku, marzę sobie. A o czym marzę? A proszę:

1 – Leżeć bezkarnie na kanapie przez całe popołudnie, nie robić nic, ewentualnie oglądać telewizję i wpierniczać chrupki (brakuje mi prażynek, ale nie poddam się).

2 – Chciałabym móc czytać tyle książek, ile zdołam w domu pomieścić. Przy czym nie będę musiała się nigdzie ruszać, bo mój ulubiony listonosz dostarczy mi je pod nos. Tak, tak, zamówię w internecie, i dla młodej też coś zamówię. Razem czytać też będziemy. Im więcej się kupi tym wysyłka tańsza, może nawet darmowa (darmowe lubimy).

3 – Zakupy przywiezie uroczy kurier Almy i wniesie do kuchni. Ciekawe czy jak poproszę to rozpakuje? Zapytam o to następnym razem.

4 – Jeśli przyjdzie mi ochota to pójdę na jakiś fitness, albo basen. Chociaż nie, o wiele bardziej kusi masaż. Znacie jakiegoś fajnego masażystę? Ojj przydałby się… Najlepszy jest ten gorącymi kamieniami, mogłabym tak do końca świata. Ach!

5 – I na shopping sama pojadę, na dnia co najmniej pół. Będę przymierzać kiecki i buty, i nie będę musiała sprawdzać czy mi młoda gdzieś nie zwiewa.

6 – I do kina pójdę, pójdę na pewno, rok już nie byłam, czasu brakuje. A filmy ciągle nowe, szczerze mówiąc nie wiem nawet jakie. Aż wstyd.

7 – Później młodą wezmę do najfajniejszej sali zabaw jaką znajdę, niech się wyszaleje.

8 – I na mega lody pójdziemy też! Owocowe, koniecznie.

9 – Po takim dniu wrócimy do domu, zmęczone pozytywnie i bardzo szczęśliwe. A w domu będzie posprzątane, pies będzie nakarmiony, pranie zrobione, a na nas będzie czekała kolacja.

Ale to chyba nie w tym życiu…

W tym życiu doba trwa tylko 24 godziny, i chyba każda z was przyzna mi rację, że to zbyt krótko. I to nie ważne, czy jest się mamą pracującą w domu czy na etacie. Faktem jest, że czasu na beztroski odpoczynek jest zbyt mało. Nawet na myślenie o nim brakuje minut, sekund.

chciałabym

Loga użyte w grafice pochodzą ze stron: http://tezeusz.pl/, http://www.silesiacitycenter.com.pl/, http://centrumformy.com/, http://www.alma24.pl/, http://www.cinema-city.pl/

Written by Marta S.

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama dwóch cudownych córek - Rozalki i Florki, oraz dwóch psiaków - Riko i Dosi. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.