Dieta dziecka – to temat, który spędza sen z powiek nie jednej mamie. Ta niepewność czy dany produkt już można podać maluchowi czy jeszcze nie. Czy wprowadzając pokarmy stałe rezygnować powoli z karmienia piersią lub mleka modyfikowanego czy nie? Teoretycznie sprawa powinna być intuicyjna, w praktyce nie jest już tak łatwo. Wiele z nas boi się sensacji żołądkowych, ewentualnych nietolerancji pokarmowych, zakrztuszenia. Internety nie ułatwiają swą rozbieżnością. Dacie głowę, że ja podawałam miód po skończeniu roku, a ostatnio koleżanka, która jest na świeżo mówi mi, że miód dopiero po 2 roku życia? I jak tu być mądrą mamą?

Kilka lat i dużo zmian

Nie da się ukryć, że cały czas coś się zmienia. Nie jest to dziwne biorąc pod uwagę fakt, iż stale przeprowadzane są badania. Pamiętam, kiedy Ru miała kilka miesięcy. Wtedy po 4 miesiącu zalecano rozszerzanie diety, nie było aż takie ważne w jaki sposób karmione jest dziecko. Gdy miała ponad rok WHO wydała oświadczenie, że niezależnie od sposobu karmienia (kp czy mm) przez pierwsze sześć miesięcy diety nie rozszerzamy. Jednocześnie głośno zrobiło się o BLW, a założenia tego sposobu rozszerzania diety mówiły, że dziecko je coś więcej niż mleko dopiero wtedy, gdy samodzielnie siedzi. Zazwyczaj w okolicach 6-7 miesiąca. Sama momentami miałam mętlik w głowie i nie wiedziałam co mam robić. Nigdy nie zgłębiałam się w tą metodę, ale wyszło finalnie tak, że chyba jej używałam. Naszą przygodę z samodzielnym jedzeniem opisałam prawie dwa lata temu. >>KLIK<< Od tego czasu niewiele się zmieniło. Kisiel zastępowany był odpowiednio parówkami, rybką, jogurtami, a ostatnio płatkami z mlekiem. Rozala je wszystko, ma niezły apetyt i naprawdę rzadko zdarza się, żeby coś jej nie smakowało.

Powrót do przeszłości

Co prawda jeszcze minie chwila, aż drugorodna zacznie jeść normalne rzeczy, ale chyba muszę sobie wiele rzeczy przypomnieć oraz uzupełnić wiedzę. I właśnie dlatego chciałam poprosić was kochane, o pomoc. Z tą prośbą wiąże się konkurs. A w nim do zgarnięcia są aż dwa zestawy nagród od Canpol Babies. W skład zestawu wchodzi kubek niekapek, miseczka i urocza maskotka krówka.

konkurs

Regulamin

 1. Organizatorem konkursu jest dzieciorka.pl, fundatorem nagrody jest Canpol Babies
 2. Konkurs odbywa się na blogu pod wpisem konkursowym, czyli tutaj oraz na stronie Dzieciorka w serwisie Facebook.
 3. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie osoby pełnoletnie, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych.
 4. Jedna rodzina może dodać tylko jedno zgłoszenie.
 5. Zadanie konkursowe to:
  Jak przekonać dziecko do jedzenia owoców i warzyw? Pokaż jak twoje dziecko zajada te witaminy i zdradź jak je do tego namawiasz.
  Odpowiedzi zamieszczamy pod postem konkursowym w serwisie Facebook lub pod wpisem konkursowym na blogu.
 6. Konkurs trwa w dniach 13 – 20 października 2017, do godziny 23.59.
 7. Wyłonienie zwycięzcy nastąpi w ciągu 5 dni roboczych od zakończenia konkursu.
 8. Nagrody w konkursie ufundowane są przez firmę Canpol Babies – Zestaw Krówka z miseczką oraz kubkiem niekapkiem.
 9. Po ogłoszeniu wyników zwycięzca ma 4 dni na przekazanie danych teleadresowych niezbędnych do wysyłki nagrody, tj. imię, nazwisko, adres korespondencyjny, adres mailowy oraz numer telefonu. W przeciwnym razie Jury wybierze kolejną osobę.
 10. Wysyłka nagród możliwa tylko na terenie RP.
 11. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na publikację przez organizatora imienia i nazwiska Uczestnika na blogu organizatora oraz na profilu organizatora w serwisie Facebook, zgodnie z danymi wskazanymi w nazwie profilu Uczestnika.
 12. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie przez organizatora oraz sponsorów swoich danych osobowych na potrzeby konkursu i w związku z wykonaniem postanowień niniejszego Regulaminu. Każdy z Uczestników ma prawo do wglądu swoich danych oraz ich poprawę.
 13. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu podczas trwania konkursu.
 14. Wszelkie pytania i uwagi odnośnie konkursu można kierować poprzez wiadomość prywatną w serwisie Facebook lub przez formularz kontaktowy na blogu organizatora.
 15. Udział w konkursie oznacza akceptację niniejszego regulaminu przez Uczestnika.

No to co, startujemy!

 

WYNIKI KONKURSU

Muszę przyznać, że nie było łatwo wybrać. Choć tak naprawdę zgłoszeń było mniej niż przewidywałam, ale wszystkie zdjęcia są urocze! Macie świetne dzieciaki i cieszę się, że robicie wszystko by odżywiały się zdrowo. Z racji tego, że sama nie umiałam się zdecydować poprosiłam Małżona i Ru o wyrażenie opinii. Moje drogie proszę o kontakt:

Paulina Wiśniewska

Magdalena Zalewska

Serdecznie wam gratuluję! Proszę o wiadomość z adresem i numerem telefonu na [email protected] 🙂

.

.

.

************************************************************************************************************
Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad
i udostępnisz go dalej.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

Written by Marta Sobczyk-Ziębińska

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama dwóch cudownych córek - Rozalki i Florki, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.