Chyba każdy z nas lubi owocowe desery, zwłaszcza zimą (bo owoce jeszcze wiosny nie poczuły), kiedy naszych lubionych owoców nie można spotkać w sklepie. Maliny czy truskawki niestety, ale nie smakują.

Owocowe desery

Dlatego postanowiłam poszperać, poszukać i znaleźć jakieś proste przepisy na owocowe desery z tego, co można dostać bez problemu o tej porze roku. Tym sposobem trafiłam na fan page “Jedz zdrowo, żyj zdrowo”. A tam mnóstwo prostych i smacznych przepisów. Dzisiaj wykonałam dwa, więc i z wami się podzielę.

Deser numer 1

– 1/2 mango
– 2 łyżeczki miodu
– 1 łyżeczka soku z limonki/cytyny
– 1 jogurt naturalny
– otręby lub płatki owsiane

Mango wraz z miodem i sokiem z limonki traktujemy blenderem na gładką masę. Płatki owsiane prażymy (na suchej patelni). Następnie układamy warstwami: prażone płatki owsiane, dwie łyżeczki jogurtu naturalnego, masa z mango, znów płatki, jogurt i mango. Całość udekorowałam plasterkiem karamboli i wiórkami kokosowymi. Czyli trochę inaczej niż w przepisie oryginalnym
IMG_1007

IMG_1011

 

Deser numer 2

– 1/2 mango (zostało z pierwszego deseru)
– 2 banany
– 2 kiwi

Owoce blendujemy, każdy w osobnej misce. Następnie nakładamy do przeźroczystej szklanki warstwowo: banan, kiwi, mango. Musimy uważać i robić to ostrożnie, aby owoce się nie zmieszały.
IMG_1015

IMG_1016 IMG_1017

W naszym domu owocowe desery długo nie postały w lodówce, zniknęły w parę chwil i nie jest to nic dziwnego. Spróbujcie je zrobić a same się przekonacie.

Smacznego!

 

 

Written by Marta Sobczyk-Ziębińska

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama dwóch cudownych córek - Rozalki i Florki, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.