Kiedy zastanawiam się nad wystrojem pokoju Ru, wydaje mi się, że myślę o nim globalnie. O wszystkim co musi w nim być. Ale nie pomyślałam o oknie. W zasadzie to o oknie i drzwiach balkonowych. Dlatego dziś mam dla was garść inspiracji.


http://www.ardeko.pl/images/phocagallery/Plisy/thumbs/phoca_thumb_l_am-nocturne-big.jpg
Zdjęcie pochodzi ze strony http://www.ardeko.pl/dekoracja-okien/zaluzje

Bo jeśli o okna chodzi to sprawa nie kończy się na dziecięcym pokoju. W tym momencie mamy tylko zewnętrzne rolety, ale zimą robi się ciemno dość wcześnie. Zamykanie zewnętrznych około godziny 15-16, żeby nas z ulicy nie podglądano jest uciążliwe o tyle, że dom wygląda wtedy jak pusty. Wolałabym zamykać zewnętrzne rolety,wtedy gdy jest potrzeba. Od wakacji chodzę dookoła tematu, szukam, oglądam. Małżonowi opowiadam. Są momenty, gdy najchętniej kupiłabym pierwsze lepsze rolety z marketu. Ale czy to się opłaca? Czy lepiej zainwestować w coś lepszego? Na pewno łatwiej zdecydować na etapie budowania nowego domu. Nam to nie grozi raczej w tym roku, w przyszłym kto wie, może.

http://www.ardeko.pl/images/phocagallery/Plisy/thumbs/phoca_thumb_l_am-tea-rose-big.jpgZdjęcie pochodzi ze strony http://www.ardeko.pl/dekoracja-okien/zaluzje

Odpowiednie rolety/żaluzje potrafią dodać wnętrzu charakteru. Dlatego powinny współgrać z całością. Stają się w końcu ozdobą okna. Kiedyś najważniejsza była firanka z zasłoną. Zasłona chroniła przed wzrokiem wścibskich sąsiadów. Pamiętam jak nocowałam u babci, towarzyszył nam zawsze wieczorny rytuał zasłaniania okien. Teraz zasłona spełnia rolę raczej dekoracyjną, nie jest szeroka na dwa metry. Ma raczej tworzyć ramę okna, jako całości. Firanka, zasłonka i roleta lub żaluzja. Okno to dekoracja, okno to równie ważna część pokoju co każdy mebel. I o ile z meblami łatwo, tu przesunę, tam przestawię, o tyle okno tkwi w miejscu. O ile firanki zmieniać mogę co tydzień, bo taki mam kaprys, o tyle żaluzje zostają z nami na dłużej. Warto więc, by pasowały do wnętrza.

http://www.ardeko.pl/images/phocagallery/Realizacje/thumbs/phoca_thumb_l_img_1021%20ardeko.jpgZdjęcie pochodzi ze strony http://www.ardeko.pl/dekoracja-okien/zaluzje

Written by Marta S.

 • Zwykła Matka

  ja mam okna dachowe w większośći, to dopiero wyzwanie :)

 • Gulbaska

  My mamy rolety że sklepu i dobrze nam służą :-) i firanki też mamy, asymetryczne i krótkie do pokoju dzieci, i długa do salonu :-)

 • My mamy rolety, miałam nie wieszać firanek ale jakoś mi tak goło było 😀

 • Alina Dobrawa

  Mi wielbicielce brązów, oczywiście ostatnie podoba się najbardziej :)

 • Sabina

  Przemyśl dobrze tą decyzję, czy jednak nie rolety. Żaluzje nieźle zbierają kurz a potem weź to wyczyść… Może rolety dekoracyjne?

 • Żaluzje drewniane wydają mi się zbyt ciężkie, na przykład do rozświetlonego salonu. Chyba postawiłabym na rolety :-)

  • Wiadomo, że od wnętrza zależy dużo. W obecnym domu pewnie zostaniemy przy roletach, bo salon i tak mały :)

 • Nam kiedyś też strzelił do głowy pomysł zakładania rolet, a pan, który przyszedł wymierzyć okno namówił nas na rolety drewniane bo niby trwalsze. Przysięgam, że gdybym pamiętała w jakiej firmie kupowaliśmy te rolety to poszłabym i natrzaskała facetowi tymi roletami. Nie dość, że z trwałością to one niewiele mają wspólnego bo wystarczyło, że sznurek zahaczył o listewkę i już kawałka nie było bo się złamał. To jeszcze zbiera to cholerstwo kurz niemiłosiernie, a czyszczenie tego to jakaś masakra. Muszę całe ściagać z okna i ‘kąpać’ pod prysznicem. Nie polecam. Dla samego wyglądu nie warto.