fbpx
Menu
freestyle-lifestyle

Ale co? Okno!

Kiedy zastanawiam się nad wystrojem pokoju Ru, wydaje mi się, że myślę o nim globalnie. O wszystkim co musi w nim być. Ale nie pomyślałam o oknie. W zasadzie to o oknie i drzwiach balkonowych. Dlatego dziś mam dla was garść inspiracji.


http://www.ardeko.pl/images/phocagallery/Plisy/thumbs/phoca_thumb_l_am-nocturne-big.jpg
Zdjęcie pochodzi ze strony http://www.ardeko.pl/dekoracja-okien/zaluzje

Bo jeśli o okna chodzi to sprawa nie kończy się na dziecięcym pokoju. W tym momencie mamy tylko zewnętrzne rolety, ale zimą robi się ciemno dość wcześnie. Zamykanie zewnętrznych około godziny 15-16, żeby nas z ulicy nie podglądano jest uciążliwe o tyle, że dom wygląda wtedy jak pusty. Wolałabym zamykać zewnętrzne rolety,wtedy gdy jest potrzeba. Od wakacji chodzę dookoła tematu, szukam, oglądam. Małżonowi opowiadam. Są momenty, gdy najchętniej kupiłabym pierwsze lepsze rolety z marketu. Ale czy to się opłaca? Czy lepiej zainwestować w coś lepszego? Na pewno łatwiej zdecydować na etapie budowania nowego domu. Nam to nie grozi raczej w tym roku, w przyszłym kto wie, może.

http://www.ardeko.pl/images/phocagallery/Plisy/thumbs/phoca_thumb_l_am-tea-rose-big.jpgZdjęcie pochodzi ze strony http://www.ardeko.pl/dekoracja-okien/zaluzje

Odpowiednie rolety/żaluzje potrafią dodać wnętrzu charakteru. Dlatego powinny współgrać z całością. Stają się w końcu ozdobą okna. Kiedyś najważniejsza była firanka z zasłoną. Zasłona chroniła przed wzrokiem wścibskich sąsiadów. Pamiętam jak nocowałam u babci, towarzyszył nam zawsze wieczorny rytuał zasłaniania okien. Teraz zasłona spełnia rolę raczej dekoracyjną, nie jest szeroka na dwa metry. Ma raczej tworzyć ramę okna, jako całości. Firanka, zasłonka i roleta lub żaluzja. Okno to dekoracja, okno to równie ważna część pokoju co każdy mebel. I o ile z meblami łatwo, tu przesunę, tam przestawię, o tyle okno tkwi w miejscu. O ile firanki zmieniać mogę co tydzień, bo taki mam kaprys, o tyle żaluzje zostają z nami na dłużej. Warto więc, by pasowały do wnętrza.

http://www.ardeko.pl/images/phocagallery/Realizacje/thumbs/phoca_thumb_l_img_1021%20ardeko.jpgZdjęcie pochodzi ze strony http://www.ardeko.pl/dekoracja-okien/zaluzje

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook