Dom, nasz dom, wspólnie tworzony, wypełniony naszą historią. Dom, który jest dla nas miejscem odpoczynku, relaksu, spokojnym zakątkiem na świecie. Jak sprawić, by nasz dom był wyjątkowy i pełen miłości każdego dnia?

Dom pełen miłości

Dom to takie miejsce, które w pewnej chwili jest dla nas centrum  świata. Zakładamy rodziny, rodzą się dzieci, ewoluuje grupa znajomych. Są tacy, którzy mówią, że po urodzeniu dziecka wszystko się zmienia, że nie ma czasu dla siebie, że mężczyzna spada na dalszy plan. Częściowo mają rację, przecież niemowlę potrzebuje uwagi, naszej uwagi. My zmęczone, niedospane, w połogu, z obolałym wszystkim co tylko być może, staramy się sprostać wyzwaniu jakim jest zmiana nawyków i wypracowanie systemu. Lekko nie ma, ale warto postarać się, aby nasz dom był pełen miłości nie tylko od święta. Co można zrobić, by tak było?

Spędzajcie razem czas
Wiem, czasami jest ciężko. Doba ma tylko 24 godziny, a tu trzeba do pracy iść, dziecko do i z przedszkola, zakupy zrobić, pranie, obiad, prasowanie, coś posprzątać, kran cieknie, więc naprawić, żarówki wymienić, trawę skosić. I gdzie w tym wszystkim znaleźć czas na egoistyczne sam na sam ze sobą, nie mówiąc o partnerze? No cóż, trzeba się postarać. Dla dobra relacji. Spędźcie ze sobą chociaż 30 minut każdego dnia. Możecie wstać wcześniej i wspólnie wypić kawę, możecie razem obejrzeć ulubiony serial, a możecie po prostu wziąć wspólną kąpiel.

Rozmawiajcie ze sobą
Dużo rozmawiajcie, przy każdej możliwej okazji. Ludzie coraz rzadziej ze sobą rozmawiają, bo zwyczajnie nie mają czasu. Nawet jak jesteście w pracy, to znajdźcie chwilę, by zadzwonić. Trzy minuty to chwila, a może znaczyć dużo.

Szanujcie się
Szanujcie swoje zdanie, poglądy, swój czas. Nawet jeśli nie zawsze się zgadzacie, jeśli wybuchacie to pamiętajcie, że szacunek jest ważny. To od was uczą się go dzieci. To co widzą między wami koduje się w ich głowach i kiedyś, w przyszłości zostanie wykorzystane.

Wychodźcie razem
Nie musicie od razu do najlepszej knajpy w mieście, wystarczy niedzielny wspólny spacer. Wtedy czas płynie trochę wolniej, a wy zerowym nakładem finansowym możecie spędzić czas ze sobą. Mając taki rytuał każda niedziela staje się takimi małymi Walentynkami.

Spędźcie romantyczny wieczór
To da się załatwić nawet mając małe dziecko w domu. Umówcie się wcześniej na taką randkę. Zaplanujcie menu, wybierzcie wino, włączcie łagodną i spokojną muzykę. Kiedy ty będziesz usypiać maleństwo, on niech przygotuje stół. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem macie dla siebie jakieś 2-3 godziny. W tym czasie wiele można, oprócz jedzenia oczywiście.

Wasz dom będzie pełen miłości wtedy, kiedy tą miłość będziecie mieć w sobie. Nie trzeba najdroższej restauracji, nie trzeba markowych strojów, ekskluzywnych alkoholi. Równie dobrze możecie, popijając różowe Fresco, w dresie, obejrzeć “Teorię wielkiego podrywu”, wspólnie się śmiać i po prostu zrelaksować. Jeśli więc, na co dzień macie dla siebie mało czasu, to rozwiązanie jest właśnie dla was. Jedyne co musicie zainwestować to swój czas. A czas, który poświęcicie (w przeciwieństwie do pieniędzy wydanych na mega kolację na mieście) na pewno zaprocentuje. Fajnie być pijanym miłością, prawda?

dom

************************************************************************************************************
Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad i udostępnisz go dalej.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

Written by Marta S.

 • Izabela Kornet

  Zgadzam się :) U mnie zawsze na pierwszym miejscu będzie komunikacja i drobne gesty lub sprawy. W gruncie rzeczy to znaczy najwięcej. :)

  • Drobne gesty tworzą dużą całość :)

   • Izabela Kornet

    Właśnie.. Dlatego potrafię cieszyć się z małych rzeczy! Nie tylko w związku :)

 • ha ha uwielbiam różowe Fresco!!! Uwielbiam wieczorem z mężem oglądać filmy lub spędzic wieczór przy scrabblach i teledyskach z muzyka z lat 80-tych!!

 • Łatwo utonąć w codziennej rutynie związanej z domem, pracą. A wcale tak nie musi być. Przypomniałaś mi, że wystarczy odrobina chęci… :) tylko z jednym mam problem – trafił mi się zawzięcie milczący egzemplarz, ale może ta odrobina wina pomoże? 😛

  • Daj mu dwie odrobiny :) Podobno ludzie powinni ze sobą rozmawiać minimum te 29 minut dziennie, czy jakoś tak 😀

 • Wystarczy położyć dziecko spać i we dwoje obejrzeć najbardziej banalny banał. Nie ważne co, ważne, żeby razem.

 • Rozmowa jest niezwykle ważna zarówno w związku jak i w relacjach z dziećmi. A wspólny czas to nieocenione dobro dla całej rodziny. I tak jak wspomniały dziewczyny poniżej drobne gesty, cieszenie się z codziennych rzeczy, które robimy razem, to buduje miłość, rodzinę, szczęście…

 • Manufaktura Charlie

  My kładziemy dzieci spać o 20, wtedy jest czas tylko dla nas – pod warunkiem, że mąż nie ma nocki, ale to też da się pogodzić i wspólny czas jest jak wstanie, parze kawę i razem jemy “lunch” 😉

  • O to u was nawet dwa razy dziennie się udaje :) My czasami nie widzimy się dwa, trzy dni :) Często jest tak, że on śpi jak ja wychodzę, a jak wraca to ja już śpię.

   • Manufaktura Charlie

    Jak wrócę do pracy to pewnie też tak będzie 😜

 • szczypiorki.pl

  Rewelacyjny post :) Tak często w codziennym zabieganiu zapomina się o tym co naprawdę ważne. Muszę skoczyć po Fresco 😉

 • Paulina Wrzos

  Na fb już śledzimy ! 😀 aco do postu to tak nie wystarczy kochać trzeba tę miłość pielęgnować i pokazywać dziecku jak to robić , by w przyszłości stworzyło szczęśliwy związek ale i miało teraz szczęśliwe dzieciństwo w kochającej się rodzinie :)

 • Wszystko co napisałaś jest już dobrze znane, a mimo wszystko i tak o tym zapominamy. Fajny wpis! Dobrze sobie czasami przypomnieć o takich ważnych sprawach :)

 • Wszystko takie proste i takie oczywiste, a takie zaniedbywane i tak wymagające codziennego przypominania :) My dziś mamy randkę w salonie, jak dzieci będą już słodko spały 😉

 • Ewa Sobania

  W ferworze codzienności łatwo zapomnieć o tym o czym piszesz :) dobry tekst

 • Każda chwila spędzona razem jest cenna, a czas poświęcony drugiej osobie bezcenny 😉

 • Ze wszytskim się zgadzam, Kochana! Czas poświęcony drugiej osobie zaprocentuje stabilnym związkiem i i solidnym fundamentem szczęśliwego związku. Wśród całej ten bieganiny, warto razem się zatrzymać.Tak po prostu.

  PS. Co do wina, polecam Carlo Rossi różowe 😀