fbpx
Menu
gry

Wszystkie dzieci świata

wszystkie dzieci świata

Co za gra do nas trafiła! HIT ostatnich dni! „Wszystkie dzieci świata” to planszówka, która skradła nasze serca. Dzieciaki chcą grać tylko w nią. Ile tu się dzieje, bilety, pieczątki, paszport, a to wszystko w towarzystwie dzieci z całego świata. Te dzieci uczą nas, opowiadają o swojej kulturze i poznają nas z ciekawostkami o  świecie. Gra ukazała się nakładem wydawnictwa Tactic i dzięki nim ktoś, być może Ty, również będziesz mogła dostać tą grę, boooo… będzie i konkurs.

Wszystkie dzieci świata

„Wszystkie dzieci świata” to pięknie wydana planszówka. Na odwrocie pudełka możesz przeczytać:

Choć ludzie na świecie różnią się od między sobą, wszyscy są sobie równi. Jest tyle krajów i tradycji od których można się uczyć! Ta gra to wspaniały wstęp do życia pełnego ciekawości i szacunku wobec innych kultur.

wszystkie dzieci świata

I tu od razu na myśl przychodzi mi znana nam wszystkim piosenka Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są”. Aż prosi się, by grać właśnie przy akompaniamencie tej melodii. Bo tak samo jak w piosence jest mowa o tym, że wszyscy są sobie równi, tak i w grze znajdziemy ten sam przekaz. A oprócz tego dzieci poznają cały świat. Gra zabiera nas w podróż, przewodnikami są dzieci z różnych zakątków globu. Dzięki nim dowiadujemy się wielu praktycznych informacji, ale też ciekawostek. Ćwiczymy spostrzegawczość i zbieramy pieczątki w paszporcie.

Zawartość pudełka

Wewnątrz kartonowego pudełka znajduje się plansza w formie dużych puzzli, składa się z sześciu elementów. 100 dwustronnych kar z obrazkami, które trzeba dopasować do kontynentu. Na ich odwrocie znajdują się pytania lub zadania do wykonania. Paszport i 12 wyjmowanych pieczątek. Woreczek na żetony podróży, kostka, bilety oraz sześć pionków w formie postaci.

wszystkie dzieci świata

 

Przebieg gry

Zasady są tak proste, że można je zapamiętać w pięć minut. To ogromna zaleta, ponieważ gra adresowana jest do dzieci od 5 roku życia. Ważne jest, aby szybko załapały reguły. W przeciwnym razie szybko się znudzą. Tu nie ma szans na nudę, tu gra toczy się szybko. Co ważne – nie ma startu, nie ma mety, a wygrywają wszyscy. Świetna zabawa połączona z nauką i radością wygranej. Czy to nie brzmi idealnie?

Na początku każdy wybiera pionek i stawia go na wybranym polu. Później po kolei rzucamy kostką, w zależności od tego co wypadnie ruszamy się maksymalnie o 2 lub 3 pola w dowolnym kierunku lub zostajemy na swoim miejscu. Co ważne musimy zdecydować się na taki ruch, by móc dopasować kartę z obrazkiem do kontynentu, na którym się zatrzymamy. Tylko wtedy możemy wykonać zadanie umieszczone na odwrocie karty. Jeśli nam się uda dodajemy pieczątkę do paszportu. Później pozostaje losowanie żetonów z woreczka, dzięki niemu wiemy czy podróżujemy z biletem czy bez. Dwa razy konduktor – kasujemy bilet. Musimy grać tak, by wypełnić paszport pieczątkami zanim skończą się nam bilety. Jeśli się uda, wygraliśmy grę.

gra dla dzieci

Radość ze wspólnie spędzonego czasu

Bezapelacyjnie radość z gry jest niesamowita. Grać można całą rodziną, jeśli są mniejsze dzieci spróbujcie zagrać drużynowo. My zaangażowaliśmy nawet Kalę, była operatorem woreczka z żetonami i bawiła się wolnymi pionkami. Po pierwszej rundzie, w której musiałam zapoznać wszystkich z zasadami, druga poszła nam jak z płatka. „Wszystkie dzieci świata” jest co prawda zbyt trudna dla czterolatki, ale jeśli jeden z rodziców stworzy z takim maluchem rodzinę gra toczy się wartko.

Świąteczna zabawa

Na koniec mam dla was konkurs. Niebawem święta, a gra planszowa jest rewelacyjnym pomysłem na prezent. I będziecie mogli spędzić rodzinny czas na wspaniałej zabawie. Zadanie konkursowe jest bardzo proste i myślę, że nikt nie będzie miał problemu z jego wykonaniem. A jest o co walczyć, bo nagrody będą AŻ DWIE! Pierwszą jest gra „Wszystkie dzieci świata”, a drugą „Safari – szukaj i znajdź”.

Zadaniem uczestnika jest odnaleźć w filmie promocyjnym Tactic grę „Wszystkie dzieci świata” i napisać mi, w której sekundzie się pojawia, albo zrobić screen, na którym gra jest widoczna. 

Regulamin

Regulamin konkursu z Tactic Games

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook