fbpx
Menu
dorastanie / Lifestyle / rozwój dziecka / zabawki

Jakie klocki warto kupić dziecku

klocki dla dziecka

Układanie klocków to przyjemne i kreatywne zajęcie. Jednak na jaki zestaw się zdecydować? Postanowiliśmy przygotować dla Was artykuł, w którym przedstawimy kilka ciekawych propozycji.

LEGO

Zacznijmy od najbardziej popularnych klocków na całym świecie. LEGO, bo o nich oczywiście mowa, to marka sama w sobie. Na rynku znajdziemy wiele zestawów, w tym te powiązane ze znanymi uniwersami lub postaciami, które doskonale znają dzieci. Aktualnie dużą popularnością cieszą się produkty powiązane z grą Minecraft. Faktycznie, ta produkcja aż prosiła się o włączenie jej do serii LEGO. Znajdziemy również klocki poświęcone uniwersum Harrego Pottera, Star Wars czy wersję NinjaGO, którą także uwielbiają dzieci. Układanie tych klocków bywa dużym wyzwaniem, zwłaszcza przy większych zestawach. Radość jest jednak ogromna, gdy już uda się prawidłowo połączyć wszystkie elementy. Niektóre dzieci decydują się również na odłożenie instrukcji na bok i stworzenie własnej, unikalnej budowli lub przedmiotu. Czemu nie, przecież od tego również są klocki LEGO.

Playmobil

Dla młodszych dzieci znakomitym wyborem będą klocki z serii Playmobil. Ich układanie jest prostsze, dzięki czemu maluchy również sobie poradzą. Co najlepsze, posiadanie różnych zestawów pozwala na stworzenie całego miasta, jeśli zdecydujemy się na zestawy CITY. Komisariat policji, remiza straży pożarnej, placu budowy… Dla dziewczynek seria CITY Life będzie równie ciekawą opcją. Znajdziemy w niej różne zestawy powiązane z domem, szpitalem czy stadniny koni lub farmy. Klocki od Playmobil pozwalają małym dzieciom na poprawę ich zdolności manualnych. Pobudzają także kreatywność, a do tego pozwalają na odtwarzanie poprzez zabawę różnych życiowych sytuacji. Elementy do układania są większe niż w przypadku innych klocków, dzięki czemu maleje ryzyko tego, że dziecku przytrafi się połknięcie jakiejś części z zestawu.

Mega Bloks

Innym wyborem dla młodszego odbiorcy mogą być klocki od Mega Bloks. To również większe elementy, które są poręczne i proste do złapania przez malucha. Taka zabawa rozwija kreatywność, między innymi przez to, że wiele zestawów można ułożyć całkowicie dowolnie, nie mają one nawet instrukcji. To dziecko samo decyduje, co takiego chce zbudować. Jeśli jednak chcemy, możemy zdecydować się na zestaw interaktywny. W tym wypadku rodzice często decydują się na zakup ciuchci, która wydaje z siebie odgłosy podczas jazdy. Na tych klockach znajdują się również literki alfabetu. Dzięki temu maluch może już pomału oswajać się z alfabetem. Wszystkie elementy są wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu klocki wytrzymają naprawdę wiele.

Naszym zdaniem tego typu prezenty idealnie sprawdzą się dla dzieci. Układanie klocków wspomaga kreatywność, pomaga rozwijać zdolności manualne, a do tego daje również okazję do wspólnej zabawy. Jeśli chcemy spędzać z naszym maluchem czas, to z pewnością taka aktywność z pewnością byłaby idealna. To także dobry sposób na zobaczenie, jak kreatywne potrafi być nasze dziecko.

klocki dla dziecka

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook