fbpx
Menu
dorastanie / Lifestyle / rozwój dziecka

Jaką odzież do łyżwiarstwa figurowego wybrać dla dziecka?

łyżwiarstwo figurowe

Łyżwiarstwo figurowe to wymagający sport, który potrzebuje wielu umiejętności, takich jak siła, zwinność, wytrzymałość i umiejętność utrzymania równowagi. Łyżwiarze muszą być w stanie wykonywać skomplikowane i trudne skoki, obroty czy kroki, zachowując przy tym wysoką precyzję i grację. Łyżwiarze figurowi muszą również mieć zdolność do bycia skupionym na zadaniu, będąc jednocześnie świadomym swojego otoczenia. Dlatego tak ważny jest odpowiedni ubiór dziecka ćwiczącego łyżwiarstwo figurowe, który zapewni komfort cieplny i wygodę.

Trudno się nie zgodzić z powiedzeniem, że łyżwiarstwo figurowe jest jednym z najbardziej widowiskowych sportów na lodzie. Skomplikowane układy taneczne i akrobatyczne na łyżwach przyciągają wielu widzów. Jednocześnie by to osiągnąć, konieczne jest wykonywanie wielu treningów. Najlepsi zawodnicy na świecie rozpoczynali treningi już w okresie swojego dzieciństwa.

Odzież do łyżwiarstwa figurowego dla dziecka

Na lodowisku krytym temperatura wynosi od 0 do +10 stopni. Sprawia to, że konieczne jest zaopatrzenie swojej pociechy w odpowiednią odzież do łyżwiarstwa figurowego. Powinna ona być przede wszystkim wygodna i nie krępować ruchów, a jednocześnie dbać o odpowiednią termoregulację ciała (dziecko nie może zmarznąć, ale nie powinno się także przegrzać).

Kurtka dziecięca do jazdy figurowej

Głównym zadaniem kurtki jest zapewnienie uczucia ciepła i optymalnego komfortu. Powinna także być hydrofobowa. Oznacza to, że dzięki impregnacji podczas upadku dziecka na lód, kurta nie stanie się mokra. Dodatkowo ważną jej cechą jest praktyczność, dobrze jest, by posiadała kieszenie umożliwiające schowanie chusteczek lub rękawiczek.

Koszulka z długim rękawem do jazdy figurowej

Koszulkę można używać z kurtką lub bez niej. Powinna posiadać specjalne wstawki służące do odprowadzania wilgoci, znajdujące się na plecach i pod pachami. Być zaimpregnowana, a także pozwalać dziecku na pełną swobodę ruchów, to właśnie ta cecha jest szczególnie ważna podczas uprawiania łyżwiarstwa figurowego.

Spodnie treningowe do jazdy figurowej

Spodnie treningowe powinny zawierać w sobie kilka cech, które sprawią, że ćwiczenia jazdy figurowej będą w pełni przyjemne:

  • szeroki pas — to dzięki niemu spodnie nie będą się zsuwać podczas intensywnych treningów, a plecy nie zostaną odkryte.
  • zaczep na łyżwy — zaczep do zapięcia łyżwy pod podeszwą sprawia, że spodnie pozostają na swoim miejscu i nie przesuwają się przy wykonywaniu ćwiczeń.
  • zapewnienie ciepła — spodnie muszą zapewnić komfort cieplny w temperaturze wynoszącej kilka stopni.
  • hydrofobowość — jest to standard, Dzięki niemu upadek nie oznacza przemoczenia materiału.

Wybór odpowiedniej odzieży dla dziecka może nie być łatwy, ale z drugiej strony współpraca zawsze pomoże w zacieśnianiu relacji pomiędzy rodzicem, a jego pociechą. Dodatkowo dziecko z pewnością doceni zadbanie o jego komfort i bezpieczeństwo podczas treningów.

łyżwiarstwo figurowe

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook