fbpx
Menu
Lifestyle / współpraca

„Małe charaktery”, „Charaktery” – wartościowe pisma dla rodziny

małe charaktery

Kiedy ostatni raz trzymaliście w rękach magazyn? Jakąkolwiek gazetę? Przyznam, że ostatni raz kupiłam gazetę dla siebie chyba jeszcze ma studiach. Jednak doszło do momentu, że więcej stron zadrukowanych było reklamami niż czymś ciekawym do czytania. Później kilka razy kupiłam dzieciakom jakąś gazetkę, ale utwierdzałam się w przekonaniu, że szkoda pieniędzy. Do czasu aż w moje ręce wpadły „Małe charaktery” oraz „Charaktery”.

małe charaktery

Czy prasa rzeczywiście umiera?

Myślę, że czasy świetności prasa ma faktycznie za sobą. Jednak dzięki temu wiele rzeczowych magazynów ma szansę pokazać się szerszemu gronu czytelników. Dziś z każdej strony bombardują nas reklamy. I tych reklam mamy już po dziurki w nosie. Szukamy miejsc, w których znajdziemy spokój i interesujące nas tematy. Myślę, że jednym z powodów, dla których tak długo nie sięgałam po gazety jest fakt, iż wśród mnóstwa podrzędnych tytułów ciężko znaleźć coś konkretnego. Tylko, że właśnie w tym momencie w moje ręce trafiły dwa tytuły wydawane przez Forum Media Polska. Są to „Charaktety” oraz „Małe charaktery”.

„Małe charaktery” – magazyn dla dzieci

W dobie gazetek, w których główną rolę grają zabawki dla dzieciaków, dodawane jako 'gratisy’ odkrycie „Małych charakterów” było dla mnie zaskoczeniem. Bardzo pozytywnym. Nareszcie wśród prasy dziecięcej znalazło się pismo, które warto kupić. Jest to magazyn dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat patronat nad nim objęli – Fundacja dajemy dzieciom siłę oraz Fundacja ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom. W każdym numerze dzieciaki znajdą ciekawe tematy, poruszone w taki sposób, by każde z nich wszystko zrozumiało. Natomiast w przypadku dzieci, które jeszcze nie czytają samodzielnie – by rodzicowi było łatwiej porozmawiać na dane tematy.

„Małe charaktery” tworzy ekipa niezwykłych redaktorów (?) – Królewna Śmieszka, Czarodziejka Marcelka, Żabka Sylabka, Kotek Łaskotek i inni.

charaktery

Co magazyn „Małe charaktery” kryje wewnątrz

Wewnątrz każdego numeru znajdziecie niezwykle interesujące treści dla dzieciaków, a także odnośniki dla rodziców. Dzięki nim wiemy jakie kompetencje rozwija nasze dziecko przy czytanym temacie. Oznaczono także miejsca, w których warto sięgnąć po dodatkową treść na stronie internetowej www.malecharaktery.pl.

W ostatnim numerze było wiele o emocjach i relacjach. To bardzo istotne, ponieważ czytelnicy są w wieku, w którym relacje zaczynają się kształtować i nie zawsze jest łatwo. Jednocześnie w tych dzieciakach kotłuje się mnóstwo emocji, często skrajnych. Czasem i my, rodzice, mamy kłopot w wyjaśnieniu dziecku pewnych zależności czy znalezieniu recepty na trudne emocje.

Coś dla rodziców – „Charaktery”

Dawno nie miałam w rękach tak wartościowej prasy. Pochłonęłam każdy artykuł, każdy jeden. Do niektórych nawet wróciłam, do innych z pewnością wrócę za jakiś czas. tematy poruszane w magazynie są ponadczasowe i bardzo ciekawe. Redaktorzy doskonale wiedzą o czym piszą. Podają nam mnóstwo wiedzy na talerzu. „Charaktery” to bez wątpienia magazyn dla każdego członka rodziny. „Charaktery” nie mają płci. Coś dla siebie znajdzie tam zarówno kobieta, jak i mężczyzna. A co najważniejsze – pierwsze w oczy rzucają się długie i treściwe artykuły, nie reklamy. Choć i one są, jednak nie są nachalne, nie bombardują czytelnika.
Więc jeśli i Ty ostatnio nie miałaś w rękach dobrej prasy to najwyższy czas to zmienić i sięgnąć po „Charaktery”.
charaktery
About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook