fbpx
Menu
freestyle-lifestyle

Najlepsze seriale dokumentalne na Netflixie

najlepsze seriale dokumentalne

Oglądacie seriale dokumentalne? Zdecydowanie jest to ten gatunek serialu, który najbardziej trafia w moje gusta. Dlatego zebrałam tu najlepsze seriale dokumentalne jakie możecie obejrzeć na platformie Netflix. Zapiszcie sobie link do wpisu, bo lista ta będzie stale aktualizowana. Staram się wybierać takie seriale dokumentalne, które zaspokajają moją ciekawość lub wyjaśniają pewne mechanizmy. Ponieważ dzieciaki mam w wieku rozwojowym, zwracam też uwagę na to czy dany serial możemy obejrzeć rodzinnie i czy zaciekawi dzieci, zwłaszcza Rozalię. Rozi jest dzieckiem, które zadaje mnóstwo pytań, dlatego nie mogę o tym zapomnieć wybierając serial. Chcę jedynie zaznaczyć, że nie wszystkie z poniższych propozycji oglądała ze mną lub mężem. Kilka z nich zdecydowanie nie jest odpowiednich dla 7-letniej dziewczynki.

Najlepsze seriale dokumentalne

W pierwszym rzucie przedstawię te seriale, które może obejrzeć cała rodzina, niezależnie od wieku jej członków. Stopniowo będę przybliżać trudniejsze tematycznie pozycje. 

The Dogs

Z premedytacją włączyłam ten serial. Oglądałam go z córką z dwóch powodów. Po pierwsze ona uwielbia psiaki, po drugie dlatego, że chciałam pokazać jej jak ważna może być rola psa w życiu człowieka. W sześciu odcinkach serialu poznajemy różne historie. Poznamy dziewczynę cierpiącą na padaczkę, która otrzymuje psa mającego pomóc jej w samodzielności i informującego o nadchodzącym ataku. Poznamy uchodźce z Syrii, młodego chłopaka, który robi wszystko, by ściągnąć do siebie swojego psa. Pies został w ostrzeliwanym i bombardowanym Damaszku. Każdy odcinek to inna historia, jednak w każdym podkreślana jest więź między psem a człowiekiem.

najlepsze seriale dokumentalne

 

Babies

Pojawił się w propozycjach już w dniu premiery. Netflix doskonale wie co lubię oglądać. Sześć odcinków, które obejrzałam w dwie noce. Byłam tak ciekawa, że nie mogłam się oderwać. W tym serialu poznajemy ciekawostki na temat noworodków i niemowląt. Podglądamy badania prowadzone od lat. Badania te dotyczą tego w jaki sposób dziecko uczy się raczkować i chodzić, jak rośnie czy jak przebiega nauka mówienia. Ten serial polecałam już na moim fanpage i podtrzymuję opinię, że jest rewelacyjny. Pozwala spojrzeć na swoje dzieci w zupełnie inny sposób, dlatego uważam, że każdy rodzic powinien go obejrzeć.

 

Our Planet

Czyta Krystyna Czubówna, więcej nie trzeba mówić. „Nasza planeta” opowiada ogólnie mówiąc o Ziemi, o lasach deszczowych i ich mieszkańcach, o sawannach, stepach, wysokich górach, dżunglach. O faunie i florze, o zwierzętach, których jest coraz mniej oraz o zależnościach jakie panują w świecie przyrody. Idealny do obejrzenia całą rodziną. A jak chcecie osiągnąć pełnię satysfakcji to na koniec włącznie prawie dwugodzinny film „Our Planet. Behind the scenes” – idealnie dopełnia serial.


najlepsze seriale dokumentalne

Pandemia

Coś absolutnie na czasie. Serial opowiada nie tyle o pandemii koronarwirusa, ale o innych epidemiach jakie w ostatnich latach pojawiały się na świecie. Można przyjrzeć się epidemii ptasiej grypy, grypy czy eboli. Tu zobaczycie na czym polegają badania nad takim wirusem, jak sprawdza się sposób jego przenoszenia się. Najznakomitsi wirusolodzy na świecie tłumaczą co robić i w jaki sposób uchronić się przed zakażeniem. Pokazywane są także kolejne etapy pracy nad szczepionkami. Obejrzałam serial z Rozalką, bo była ciekawa na co patrzę. Jak to dziecko, miała mnóstwo pytań, ale chyba pomogło jej to zrozumieć dlaczego nadal jesteśmy w domu i nie spotykamy się z nikim. 

najlepsze seriale dokumentalne

 

13 listopada: Zamachy w Paryżu

To mocny dokument o wydarzeniach jakie rozegrały się 13 listopada 2015 roku w Paryżu. Doszło tam do serii zamachów, zamachowcy-samobójcy wysadzali się w różnych częściach miasta. W barach, teatrach. Twórcy tego dokumentu dotarli do ludzi, którzy byli bezpośrednimi świadkami wydarzeń. Którzy przeżyli zamach często stojąc twarzą w twarz z zamachowcem, którzy widzieli jak umierają ich najbliżsi. Ten dokument jest poruszający, widać ile trudu kosztuje tych ludzi opowiadanie o wydarzeniach, w których wcale nie chcieli uczestniczyć. 

dokument Netflix

 

A tak poza wszystkim, czy wiecie jaką platformę streamingową najczęściej wybiera się w Polsce? 

 

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

 

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook