Od kiedy sięgam pamięcią kochałam czytać, odwiedzałam bibliotekę bardzo często. W ciągu roku miałam 2, czasami 3 karty. Kilka razy zdarzyło się, że w nowym roku byłam pierwszą osobą odwiedzającą bibliotekę i moja karta miała numer 1. W naszym domu także było mnóstwo książek. Mama dużo czytała, myślę, że niewiele mniej niż ja, czytała kiedy tylko czas jej pozwalał. Tata też w zasadzie czytał, najmniej w domu, ale czytał. To jak on znał szczegóły Trylogii czy Krzyżaków to było niesamowite! Nawet siostra, choć raczej ścisły z niej umysł to lubi czytać i hurtowo kupuje książki.

A moje dzieci?

Moje dzieci, a przynajmniej Rozalka, już nie wyobraża sobie dnia bez książki. Zaczęłam jej czytać w pierwszych miesiącach życia i weszło nam to już w nawyk. Mamy dużo książek, kupujemy dużo książek i czytamy, czytamy, czytamy. Florka też będzie miała czytanie we krwi, w końcu słyszy jak czytam jej starszej siostrze. Mamy w domu książki do oglądania, do czytania, książki, które uczą kolorów, cyferek i liter. Mamy książki, które angażują dziecko do działania (Herve Tullet), czy książki, które uczą, tłumaczą zjawiska czy uczucia (Wielka księga uczuć). Mamy zarówno książeczki dla najmłodszych dzieci, te kartonowe z prostymi obrazkami, jak i książeczki dla trochę starszych dzieci, gdzie obrazków już nie ma. Ale wszystkie te książki Rozalka darzy szacunkiem, nie niszczy i z niecierpliwością czeka na kolejne tomy swoich ulubionych serii.

O dzieciach, które kochają książki

To propozycja od wydawnictwa ADAMADA, nie ostatnia jaką wam pokażemy, ale poruszająca bardzo ważne kwestie. Czy da się żyć bez książek? Co nam dają książki? Co by było, gdyby nagle wszystkie książki zniknęły? Antek i Lusia oraz mama i tata, to bohaterowie tej krótkiej, aczkolwiek mocnej i treściwej książki. Ich życie kręci się wokół książek. Nie mają wiele, można powiedzieć, że są bardzo biedną rodziną. Mieszkają w przyczepie kempingowej, wypełnionej po brzegi książkami. Wszyscy czytają. I Lusia, i Antek, i mama, i tata. Kochają to, kochają książki i czytanie. Aż pewnego dnia wszystko co kochają znika. W ich przyczepie nie ma ani jednej książki. Nagle dookoła nich robi się pusto, nic nie jest takie jak było. Jest dziwnie, do czasu aż z plecaka Lusi wypada książka. Książka, która zmienia wszystko.

wydwnictwo adamada

“O dzieciach, które kochają książki” to pozycja oszczędna w słowach, ale pełna w przekazie. Bo ten jest mocny i uderzający. Pozycja ta pokazuje jak wielką moc mają książki. Być może nie trafi z taką mocą do dziecka, ale rodzica na pewno poruszy. Dla dziecka książka ma jasny przekaz – książki są wspaniałe, czytanie jest wspaniałe. Dla rodzica to lektura, powodująca chwilę zastanowienia nad sobą i tym jak spędza swój wolny czas. Mimo, iż to książka dla dzieci niesie ze sobą wielką wartość i otwiera oczy.

książka o książkach

Jeśli jeszcze nie znacie tej pozycji to koniecznie się nią zainteresujcie. Piękne rysunki, duże litery i moc jaką ma ta książka zachwycą każdego, bez względu na wiek. Moim zdaniem ta pozycja powinna znaleźć się w każdej biblioteczce i trzeba do niej wracać jak najczęściej.

*

*

*

************************************************************************************************************
Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

Written by Marta S.

 • Mój syn, jako syn pisarki, zupełnie nie jest zainteresowany literaturą 😉

 • U nas też się czyta, ale moja córka jakoś nie pokochała biblioteki. Zaprowadziłam, zapisałam i klops… za duży wybór!
  Teraz często słyszę… mamo, weź mi coś wybierz z tej biblioteki, bo ja bym chciała wszystko.

 • Marlena Hryciuk

  W moim domu było podobnie. Wszyscy byliśmy “czytający” :) Sama nie wyobrażam sobie dnia bez czytania! Gdy byłam w ciąży z pierwszym dzieckiem, czytałam na głos “do brzucha” :) Teraz mój syn ma 3 lata i bardzo lubi książeczki. Mamy ich pokaźną kolekcję, która regularnie się powiększa. Teraz spodziewam się kolejnego malucha i powtarzam ten rytuał :)

  Nie znam niestety ani książki, którą pokazujesz, ani wydawnictwa, ale muszę to nadrobić, bardzo mi się spodobała. No i ma świetne ilustracje :)

 • Świetna propozycja! Swoja drogą bardzo lubię książki tegoż wydawnictwa (y)
  Odkąd pamiętam, w moim życiu także były książki…w bibliotece kilka kart, nagrody za aktywne czytanie i zostało mi to do dzisiaj. Z moimi smykami odwiedzamy bibliotekę minimum raz w miesiącu (oddajemy, wypożyczamy ok. 40 książek) nie licząc własnych, których też całkiem sporo się nazbierało 😛 Super, że jest nas tak dużo 😀

 • Aneta Sawicka

  Ja również od dziecka jestem ksiazkoholikiem:) i moi synkowie też uwielbiają książki;) obaj korzystają z biblioteki od czasu kiedy mieli 2 latka

 • Widać, że bardzo ładna grafika. Lubię takie. Pewnie by i się naszym chłopcom spodobała :)

 • Moje ukochane wydawnictwo <3

 • Wspaniały pomysł na tematy książki! Nie natknąłam się jej recenzję nigdy wcześniej. Chyba ja kupię. :)
  Ja też uwielbiam czytać, mąż również i staramy się, by nasz syn też kochał książki. Na razie ma dopiero prawie rok, ale książek na półkach już bardzo dużo. I będzie coraz więcej.

 • Nie tylko moje dzieci, ale i ja uwielbiam dziecięce książki i książeczki. Kiedy mój syn miał 7 lat marzyło mi się nawet własne wydawnictwo, bo dostrzegłam niszę, a potem rynek bardzo się nasycił i moje marzenie prysło w dal. Do tej pory mam wciąż słabość do księgarni i nie potrafię wyjść z nich bez książek.

 • Ja też niedawno poznałam książki tego wydawnictwa. Wcześniej jakoś nie trafiłam.
  U mnie w domu też książki są częstą rozrywką. Ciey mnie to bo ja jako dziecko dosłownie pochłaniałam jedną za drugą :)

 • Moje już za duże na tą pozycję. Jednak faktycznie wygląda interesująco

 • Uwielbiam czytać moim dzieciom. Robiłam to od pierwszych chwil ich życia i robię aż do teraz. Warto, bo książki mają wielką moc <3