fbpx
Menu
akcesoria / freestyle-lifestyle

Pieluszki tetrowe i bambusowe

Pieluszki tetrowe i bambusowe są podstawą mojej dziecięcej wyprawki. Wcześniej używane jako ulewajki, czasem jako okrycie, dziś tetra to podstawa w pieluchowaniu. Bambusowe pieluszki traktuję jako lekkie kocyki. I jedne i drugie uwielbiam za to, że zajmują mało miejsca, są uniwersalne i bardzo szybko schną. I choć wielu osobom tetra kojarzy się z czasami, w których nie było niczego, a trzeba było sobie radzić, dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Pieluszki tetrowe – właściwości, zastosowanie

Większość z nas wychowana była na tetrze. Ja na pewno, i kiedy moja mama usłyszała, że mam zamiar używać pieluch tetrowych to złapała się za głowę. Ma w pamięci masę pracy jakich wymagały ówczesne tetrówki. Dziś używanie pieluszek tetrowych to raczej zabawa w origami i najtańsza metoda pieluchowania dzieci. Kiedy zaczynałam wielopieluchować Florkę podstawą była dla mnie tetra. Za moment pieluszki tetrowe będą podstawą w pieluchowaniu Kali, ale ich rola nie ogranicza się tylko do tego. 

W związku z tym, że pieluchy tetrowe powstają w różnych kolorach, deseniach, mają bajkowe wzory młode mamy częściej po nie sięgają. Z takiej pieluchy można zrobić podkład podczas przewijania dziecka poza domem, można użyć jej jako myjki czy po prostu wyłożyć nią dno wanienki, by nie było śliskie. Ja pieluszek tetrowych używam także do okrycia dzieciaków w bardzo ciepłe dni podczas drzemki na świeżym powietrzu.

pieluszki tetrowe

pieluszki tetrowe

Pieluszki bambusowe – właściwości, zastosowanie

Pieluszki bambusowe pokochałam, najpierw używałam ich do przykrywania Florki latem. Dają one przyjemne uczucie chłodu, co sprawia, że są niezastąpione w letnie dni. Inne właściwości pieluszek bambusowych poznawałam z czasem. Tkanina bambusowa doskonale pochłania wilgoć oraz zapachy, ma właściwości antygrzybiczne oraz termoregulacyjne, dzięki czemu daje kojący chłód latem, i miłe ciepełko zimą. Chroni również przed szkodliwymi promieniami UV. Dzięki szeregowi zastosowań pieluszki bambusowe pojawiają się coraz częściej w niemowlęcej wyprawce. Są tak miękkie i delikatne w dotyku, że nie dziwne jest, że dzieci uwielbiają z nimi spać czy traktują jako gryzak. Ponad to świetnie sprawdzają się w roli prześcieradełka czy podkładu na przewijak. 

Pieluszki tetrowe

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

 

 

 

 

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook