fbpx
Menu
książki

Slow down. Zwolnij. 50 opowieści o przyrodzie, która wnosi spokój do zabieganego świata

slow down

Wszędzie wokół nas przyroda zmienia się, rozwija… i czyni cuda. Każdego dnia, godzina po godzinie, tuż przed tobą zachodzą magiczne przemiany. Jednak nie zawsze łatwo je dostrzec.

 

„Slow down, zwolnij” coraz częściej mówimy sami do siebie. W pędzącym świecie bywa ciężko zatrzymać się na moment. A przecież każdy z nas potrzebuje zaczerpnąć oddechu, zdystansować się, odpocząć od życia w pędzie. Coraz częściej łapiemy się na marzeniach o dziecięcej beztrosce, zwłaszcza patrząc na własne dzieci. Równie często nie umiemy odpowiedzieć im na proste pytania. Nie umiemy zaspokoić ich ciekawości. Jednak powstała książka, wspaniała, pięknie ilustrowana, która pomaga naprawdę zwolnić.

Slow down, zwolnij

„Slow down. Zwolnij. 50 opowieści o przyrodzie, która wnosi spokój do zabieganego świata” ukazała się nakładem wydawnictwa Znak Emotikon. To książka dla dzieci i dla dorosłych. I dla każdego z nas będzie miała inne znaczenie, każdemu da inną energię. Ilustracje do książki wykonała Freya Hartas, brytyjska ilustratorka książek dla dzieci. Jej obrazki przyciągają wzrok. Poza tworzeniem rysunków do książek, Freya współpracowała także z domem mody Gucci. Jej małe dzieła zdobią dziecięcą kolekcję ubrań i są fenomenalne! Teksty do książki napisała Rachel Williams. Znana autorka książek dla dzieci o tematyce przyrodniczej.

slow down

50 opowieści o przyrodzie

Teoretycznie wiemy czym jest przyroda. Wiemy mniej lub więcej o różnych zjawiskach. Dorastając przechodzimy różne etapy obcowania z przyrodą. W najmłodszych latach bardzo ciekawi nas każdy kamyk, każdy robaczek, spadający liść. Jako dzieci swój czas spędzamy w otoczeniu przyrody bawiąc się od rana do wieczora na dworze. Później przychodzi etap szkolny, gdzie uczymy się na ten temat. W wieku dorosłym trochę zapominamy o tym jak fantastyczny świat nas otacza. Aż dojdziemy do momentu kiedy w przyrodzie odnajdujemy spokój, wyciszenie, relaks i wewnętrzną harmonię.

W książce znajdziemy 50 krótkich opowieści. Dowiemy się w jaki sposób powstaje rosa, dlaczego i jak na niebie pojawia się tęcza, jak powstają chmury. Ale poza zjawiskami poznamy też cykl życia motyla, dowiemy się jak wiewiórki i krety szykują zapasy na cięższe czasy. Będziemy podglądać dzięcioła w pracy i posłuchamy jak wilk nawołuje swoje stado.

slow down

Lekcja przyrody w naturze

Gdybym tylko miała tą książkę jakiś miesiąc wcześniej, gdy robiłam dzieciom wagary i udałyśmy się na lekcję przyrody w terenie, ach. Jednak nie ma tego złego, bo książka „Slow down. Zwolnij” jest uniwersalna. Pokazuje zjawiska, owady i zwierzęta w różnych porach roku, za dnia i nocą, na lądzie i w wodzie. Nie dalej jak kilka dni temu Florka po raz kolejny spytała o to czemu trawa jest mokra jak nie pada. Wyjaśniłam jak umiałam, ponieważ byłyśmy w drodze do przedszkola. Ale w głowie miałam tą myśl, że w domu leży książka i tam znajdę odpowiedź. Podobnie sprawa miała się z pełnią księżyca. Odpowiedzi podane na tacy w sposób przystępny dla dziecka w każdym wieku. Jestem zachwycona tym, że stałam się posiadaczką książki. Ma ona ogromną wartość edukacyjną, zaspokajającą ciekawość i pozwalającą naprawdę zwolnić i zatracić się w obserwacji przyrody.

A tu macie link do książki „Slow down. Zwolnij”

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję wydawnictwu Znak Emotikon.

 

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook