fbpx
Menu
książki

Dziecięce pytania – gdzie znaleźć na nie odpowiedzi

pytania

Jako rodzice czekamy z niecierpliwością na moment, w którym nasze dzieci zaczną mówić. Kiedy komunikują się ze światem w zrozumiały sposób rozpiera nas duma. To zupełnie normalne. Ale wraz z tym dzieciaki zaczynają zadawać pytania! Nie pomylę się jeśli powiem, że czasami nie wiemy jak odpowiedzieć dziecku. Nie dlatego, że temat jest trudny, ale dlatego, że sami nie zawsze znamy odpowiedzi.

Ja również nie jeden raz musiałam się zmierzyć z takimi pytaniami. Chociaż trafiały się i takie, na które naprawdę odpowiedzi nie znałam i nie znalazłabym ich w książkach. Jak na przykład „kto zbudował ten dom właśnie tutaj?”. Będąc na spacerze słyszałam podobnych pytań przy każdej posesji. Za to kiedy Rozalka pyta mnie o rzeczy takie jak „skąd lekarz wie jak leczyć?” jest mi już dużo łatwiej? Wiecie czemu? Bo Wydawnictwo Dragon mi pomogło w wyjaśnieniu tego zagadnienia. W nowej serii są trzy książki, w naszym posiadaniu dwie. Przybliżę je nieco. Natomiast inne równie ciekawe propozycje znajdziecie w innym wpisie książkowym.

Skąd lekarz wie jak leczyć?

W okresie dziecięcym lekarza odwiedzamy raczej dość często. A to szczepienia, a to bilanse, o przeziębieniach nie wspominając. Nic dziwnego, że któregoś dnia nasze dziecko zaskoczy nas i zada pytanie o pracę lekarza. Jeśli nie mamy związku z medycyną to może nam być trudno. Bo wiecie, powiemy, że taki lekarz dużo się uczył, skończył studia i teraz wie. Ale dziecka to nie zaspokoi. Będzie drążyć temat. Sięgnęłam więc po książkę, która odpowiada na dziecięce pytania i przeczytałam ją razem z Rozalką. 

pytania

Czy każdy może zostać pilotem?

Z początku wydawało mi się, że temat samolotów i pilotów jest raczej domeną chłopców. Jednak już po chwili zdałam sobie sprawę, że nie mogę tak generalizować. Zwłaszcza, że każdy samolot jaki przeleci nad naszymi głowami jest mocno komentowany. Rozalka zadawała nie raz pytania o to kto kieruje samolotem, jakim sposobem samolot lata tak wysoko i chciała odwiedzić lotnisko. Z książki dowiedziała się między innymi czemu niekiedy samoloty spadają, jak trafiają na lotnisko i czy na niebie są znaki drogowe.

pytania

Znajdziemy odpowiedź na wszystkie pytania!

Wiele zagadnień udało nam się wyjaśnić. W każdej książce znajduje się aż 30 pytań! I odpowiedzi na nie. Na 64 stronach zamkniętych w twardej oprawie znajdziecie bardzo ładne ilustracje, dużo ciekawostek i temat wyjaśniony tak, by dziecko go zrozumiało. Szczerze muszę wam powiedzieć, że i ja dowiedziałam się wielu nowych rzeczy. Teoretycznie wydaje się, że dorosły człowiek ma dość sporą wiedzę. Jednak niekoniecznie w dziedzinach, z którymi nie jest związany. W tej serii znajdziecie jeszcze jeden tytuł „Czy krowy jeżdżą do weterynarza?”, jestem go bardzo ciekawa. Myślę, że i o tych zwierzętach można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

 

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook