fbpx
Menu
książki

Trauma: niewidzialna epidemia. TaniaKsiazka.pl

magia praktyczna

Czytanie jest przyjemne, odstresowujące i rozwijające. Każdy kto czyta doskonale o tym wie. W internecie, w każdej aplikacji społecznościowej istnieje wiele kont, dużych i małych, które pokazują, że czytanie jest fajne. Bookstagram, booktoki czy twitteroweksiążkary to tylko kilka przykładów. Na You Tube działa wiele świetnych kanałów o książkach, a na Spotify czy Google mamy podcasty. Kiedy widzę ten ogrom książek, wiem, że w tym kraju się czyta.

Ja również obserwuję kilka takich kanałów, a sama dużo czytam. W zeszłym roku liczyłam ile książek mam w domu. Wyszło ponad pół tysiąca. A od tego czasu pojawiło się kilka nowych. I bardzo mnie to cieszy, bo książka jest ponadczasowa. Obecnie mój stosik czekający na przeczytanie to tylko 6 pozycji drukowanych i dwa ebooki. Jestem w trakcie czytania dwóch książek, z zupełnie innych gatunków. Pytasz czy tak się da? Da się.

Ile książek to dużo?

Bardzo podoba mi się to pytanie. Bo jak właściwie określić ile książek to dużo? Ja mam pół tysiąca, ale moja koleżanka ma cały salon w regałach (buziaki Ewa) i myślę, że ma lekko 4000 pozycji w tej biblioteczce. Ale, ale, to wszystko pięknie brzmi i pięknie wygląda. A fakt jest taki, że książki drożeją. To smutne, koszty druku są coraz wyższe, koszty wszystkiego są coraz wyższe. Obawiam się, że jak tak dalej pójdzie to stanę przed półką w księgarni i nie dam rady kupić sobie książki, którą chcę mieć. A takich osób jak ja jest więcej.

Tania księgarnia = tania książka

Jest taka jedna księgarnia, w której książki mają bardzo przystępne ceny. Atrakcyjne są niesamowicie. To Księgarnia TaniaKsiazka.pl. Tam znajdziesz najnowsze tytuły w cenach, które aż proszą się o kupno. Poza tym przy zakładaniu konta i zapisie do newslettera dostajesz kod rabatowy do wykorzystania na zakupy.

Mnie osobiście bardzo przypadła do gustu jedna z zakładek w księgarni. To OUTLET! Znajdują się tu książki, których nakład jest już na wyczerpaniu, ostatnie sztuki. Oczy się świecą, kiedy widzą cenę 10 zł za książkę. Dlatego warto tam zaglądać.

Kocham książki

Kocham je miłością ogromną od zawsze. Pamiętam, kiedy zaczynałam swoją przygodę z czytaniem, mama założyła mi taki fajny zeszyt. I ja, jako 7-8-letnia dziewczynka wpisywałam w ten zeszyt każdą przeczytaną książkę. U góry strony tytuł, poniżej autor, krótki opis o czym była i rysunek. Ciekawa jestem czy znajdę ten zeszyt na strychu? Tak sobie myślę, że muszę ten pomysł podrzucić mojej córce, choć ona akurat czyta bardzo chętnie.

A ciebie zapraszam do odwiedzenia strony Księgarni TaniaKsiazka.pl i sprawdzenia jak tanie jest czytanie.

Trauma: niewidzialna epidemia

Ta książka poszła na pierwszy ogień. Zaciekawiła mnie z dwóch powodów. Po pierwsze jest to książka pisana przez psychiatrę, co zwiastuje mnóstwo ciekawych zagadnień związanych z ludzką psychiką. Drugi powód do rekomendacja samej Lady Gagi. Nikt z nas nie myśli o tym, że wielkie gwiazdy borykają się z różnymi problemami. Wydaje nam się, że mają spokojne życie w pięknych willach. A to przecież tacy sami ludzie jak my.

Nikt z nas nie przypuszcza jak podstępna jest trauma. Często używamy sformułowania „to było dla mnie traumatyczne” opisując sytuację nie zbyt miłą, smutną czy negatywnie szokującą. Spłycamy ten termin medyczny. Zresztą, podobnie sprawa wygląda z depresją, ale dziś nie o tym. Z książki „Trauma: niewidzialna epidemia” dowiemy się mnóstwa rzeczy, których z ogromną dozą prawdopodobieństwa nie wiedzieliśmy. Istnieją różne zespoły pourazowe, mające wspólne objawy. Ich klasyfikacja nie należy do prostych. Dowiesz się jak sytuacja społeczna i polityczna wpływa na traumę grupową.  Poznasz sposoby, jakimi trauma zaburza procesy psychiczne. Jak ogromny wpływ ma na logikę i emocje. Doktor Conti mówi także o metodach radzenia sobie z własnymi lękami tu i teraz. A także porusza bardzo ważny temat – systemów opieki zdrowotnej w diagnozowaniu i leczeniu traumy.

Choć książka nie należy do lekkich lektur, to czas jaki poświęciłam na jej czytanie jest bardzo wartościowy. Po egzemplarz książki „Trauma: niewidzialna epidemia” zapraszam do księgarni, gdzie znajdziecie również inne książki z gatunku psychologii.

 

 

 

 

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook