fbpx
Menu
książki

Opowieści z Jorvik

Opowieści z Jorvik

Kiedy w swojej skrzynce mailowej zobaczyłam wiadomość o nowej książce z serii Star Stable wiedziałam, że muszę ją mieć. „Opowieści z Jorvik” powinien przeczytać nie tylko każdy fan czterech dziewczyn i ich koni. Ale też każdy kto lubi niesamowite historie oraz książki, w których zwierzęta należą do grona głównych bohaterów. 

Opowieści z Jorvik

Jak być może pamiętacie, a jeśli nie to zapraszam tutaj, bohaterkami książki są cztery dziewczyny – Alex, Linda, Anne i Lisa. Dziewczyny zostają wybrane i stają się mitycznymi Jeźdźcami Dusz. One i ich konie mają w sobie niesamowite moce. Walczą ze złem, mają możliwość widzenia tego co niewidoczne, mają zadanie do wykonania. Z tego względu muszę przeczytać resztę książek z serii. Ale wracając do „Opowieści z Jorvik”, to także książka, której nie powinno się omijać czytając serię. Poznajemy tu bohaterki bliżej. Każda z nich snuje swoją opowieść. Wiemy jak wygląda życie każdej z nich i jakie mają charaktery. Po przeczytaniu tej książki można powiedzieć, że znamy najważniejsze wydarzenia z życia bohaterek. Znamy sytuację, które je ukształtowały w taki, a nie inny sposób.

Opowieści z Jorvik

Kilka słów od autorki

Bardzo podoba mi się umieszczone w książce posłowie. Dzięki temu wiem, czym kierowała się Helena Dahlgren podczas tworzenia swoich postaci. Autorka opowiada o tym co łączy ja z jej bohaterkami, która postać było jej „poczuć” najtrudniej. Zachęca także do sięgnięcia po inne książki Star Stable. Uchyla rąbka tajemnicy i podsyca ciekawość. Książka napisana jest w bardzo przystępny sposób, przeczytanie jej zajęło mi godzinę. Piękne ilustracje potrafią jednak odwrócić wzrok młodego czytelnika. Myślę, że moja córka będzie czytała książkę trochę dłużej ode mnie. 
Książkę możecie kupić w księgarni internetowej wydawnictwa Znak – TU.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.

Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook