fbpx
Menu
książki

Magia praktyczna. Poradnik współczesnej czarownicy

magia praktyczna
Po raz kolejny zajrzałam do księgarni TaniaKsiazka.pl. Tym razem postanowiłam sięgnąć po coś czego jeszcze nie czytałam. Co sprawiło, że wybrałam książkę „Magia praktyczna„? Głównie ciekawość, bo przecież kto dziś bawi się w czary? A jednak, sama znam osoby, które interesują się ezoteryką, ziołami i szeroko pojętym czarowaniem. Z tego względu postanowiłam poszerzyć swoje horyzonty.

Poradnik współczesnej czarownicy

To 200-stronicowa książka wyjaśniająca tajniki współczesnej magi. Podręcznik dla początkujących. Pozycja, która wyjaśnia czym jest czarostwo, jak zabrać się za czary i co stanie się, jeśli wybrane zaklęcie pomoże nam, ale skrzywdzi innych. Mnie szczególnie przypadł do gustu rozdział poświęcony materiałom do zaklęć. Dlaczego akurat ten? Bo sama noszę spersonalizowaną male, której kamienie i runy dobrane są tak, by mnie wspierać. Male ładuje się podczas pełni księżyca uprzednio ją oczyszczając. Dzięki „Magii praktycznej” udało mi się przypomnieć sobie czemu zdecydowałam się na te konkretne kamienie.

magia praktyczna

Ciekawy jest dla mnie rozdział o ziołach, i wiem, że będę do niego musiała wrócić. Wiedziałaś, że oregano sprowadza pieniądze, miłość, radość i zdrowie? Tymianek wspomaga sen, a koper włoski gromadzi siłę i wzmacnia męską potencję? Do wykorzystania w czarach są też inne naturalne materiały. Je również poznajemy. Są to rośliny, warzywa czy kuchenne materiały oraz woda. Narzędzia takie jak karty tarota, wahadełko czy świece są mi znane, ale korzystałam jedynie ze świecy. To wtedy kiedy przygotowywałam jedwabną czerwoną nić do użycia.

Magia praktyczna

Muszę przyznać, że im dalej czytałam, tym więcej rzeczy stało się dla mnie jasne. Bo każda z nas w jakimś stopniu czaruje, ale nie każda robi to świadomie. A to świadomość jest bardzo ważna podczas używania magii. Czarostwo jest praktyką, nie ma powiązań z żadną religia, nie narzuca jej. Dzisiejsza magia czerpie z natury i psychologii. I właśnie dlatego książkę „Magia praktyczna” znajdziecie w księgarni TaniaKsiazka.pl w dziale z książkami ezoterycznymi i parapsychologicznymi. Mnie ta pozycja zaintrygowała i zaciekawiła. Warto poszerzać horyzonty.
About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook