fbpx
Menu
książki

Tylko nie on

tylko nie on

Czy ja właśnie przeczytałam kolejną książkę? Być może. Ale tym razem postanowiłam sięgnąć po coś lekkiego, trafiło na gatunek, który nie gości w moich rękach zbyt często. W księgarni TaniaKsiazka.pl znalazłam powieść autorstwa Whitney G. „Tylko nie on!”

Tylko nie on

Czy fabuła była zaskakująca? Powiem szczerze, że po książce tego typu nie spodziewałam się wielkiego zaskoczenia – ot w sam raz na raz. I nie myliłam się, przeczytanie zajęło mi dwie godziny. Jest to lektura prosta, lekka, napisana tak, aby czytanie nie męczyło.

Mamy tu dziewczynę, która zarabia bardzo średnio i wykonuje obowiązki swojej szefowej, bo zależy jej na pracy. W sumie robi co lubi, więc za wszelką cenę chce tą pracę utrzymać. On, hmm… Od początku miałam wrażenie, że jego postać jest wzorowana na księciu Harrym. A dlaczego? Cóż, bo jest brytyjskim księciem, jego matka zginęła w wypadku, on chce żyć po swojemu i nie podoba mu się narracja jaka tworzy król i jego nowa żona. Brzmi znajomo, prawda?

Ich drogi się oczywiście skrzyżują, nie ma innej opcji. A kiedy już na siebie trafią to zacznie się dziać. O tym wam już nie opowiem, musicie przeczytać.

Czy warto?

Książka jest lekka, nie należy do literatury najwyższych lotów, ale nie o to chodzi w takich lekturach. One mają nam poprawić humor, wprowadzić w dobry nastrój i zająć czas. Dla doznań intelektualnych wybiera się zupełnie inne książki.Książka jest napisana z perspektywy obu bohaterów, co pozwala czytelnikowi na zrozumienie ich wewnętrznych konfliktów oraz intencji. Autorka fajnie buduje napięcie między bohaterami, a także między nimi a ich otoczeniem.

Styl pisania Whitney G. jest bardzo płynny i przyjemny, co pozwala na swobodne i szybkie czytanie. Dialogi są naturalne i przemyślane, a opisy scen i emocji bohaterów obrazowe i wyraziste. Jeśli szukasz książki, która pozwoli ci odpocząć i się zrelaksować to dobrze trafiłaś. Książkę „Tylko nie on” znajdziesz w księgarni TaniaKsiazka.pl w kategorii romans.

tylko nie on

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook