fbpx
Menu
nauka / zabawki

Zabawka dla dzieci w każdym wieku -Matematyczna Małpka od Owlee

Matematyczna Małpka od Owlee

Troje dzieci w różnym wieku to ogromne wyzwanie. Nie tylko pod względem wychowawczym, ale również tak prozaicznym jak kupno odpowiednich zabawek. Nie jestem fanką ogromnych ilości rzeczy, którymi dzieci się nie bawią. Zdecydowanie wolę wybrać coś co zadowoli wszystkie moje córki. Nie jest to proste kiedy jest między nimi odpowiednio 5 i 2,5 roku różnicy. Ale oczywiście da się to zrobić i mnie, po raz kolejny, się udało. A odpowiada za to Matematyczna Małpka od Owlee.

Matematyka towarzyszy nam zawsze i wszędzie, dlatego warto oswajać z nią dzieci poprzez zabawę. Ile to razy mówiłam do rocznych dzieciaków „daj mamusi dwie minutki i obiad będzie gotowy”. Tego się nie da uniknąć. A później, po tysiącach takich zdań twoje dziecko przychodzi i mówi „mamo, a co to za cyferka”. Wiesz co wtedy jest najfajniejsze? Że istnieje wybór zabawek, które wspomagają dzieciaki w tej spontanicznej nauce. Ja zdecydowałam się na Matematyczną Małpkę od Owlee nie bez powodu. Otóż jej wszechstronność sprawia, że zainteresuje zarówno dwulatkę, jak i 9-latkę. A ja mam dla was kod na zakupy w sklepie Owlee. Wpisując w pole rabatowe BLOG10 otrzymujecie 10% zniżki na zakupy.

Matematyczna Małpka Owlee

Matematyczna Małpka to zabawka w formie dwustronnej wagi. W dobie wag elektronicznych to dla dzieci atrakcja. Już na tym etapie widać jest wszechstronność. Ale o tym opowiem więcej za chwilę. W pudełku znajdziesz Małpkę, cyferki-odważniki, małe małpeczki i karty z zadaniami. Taki zestaw sprawia, że otrzymujemy mnóstwo możliwości zabawy. Od rozpoznawania cyfr, przez dodawanie i odejmowanie, a nawet mnożenie. Dziewczyny od razu wzięły się do zabawy. Młodsze, mimo iż jeszcze nie znają cyfr, metodą prób i błędów starały się ustawić małpkę w równowadze.

matematyczna małpka owlee

Nauka i zabawa z Matematyczną Małpką

Nauka przez zabawę jest najbardziej naturalną metodą poznawania świata. Dzieci są odkrywcami, ich ciekawość i chęć poznawania zdaje się nie mieć granic. Za każdą, nawet pozornie błahą zabawą, stoi jakaś nauka. Moim zdaniem, jeśli odpowiednio wcześnie zainteresujemy dzieci, to szkoła będzie dla nich przyjemnością. Z tego względu uważam, że Matematyczna Małpka jest rewelacyjna.

Przez prostą zabawę uczymy dziecko wielu rzeczy. Najmłodsze dzieci utrwalają kolory, rozwijając zmysł wzroku, i poznają cyfry. To już bardzo dużo dla dwulatki. Nieco starsze dzieci próbują swoich sił w prostych działaniach matematycznych. Robią to w formie zabawy, bez przymusu, bez żadnego stresu. Dzięki temu łatwiej im zrozumieć zasady prostych działań.

Matematyczna Małpka od Owlee

Matematyczna Małpka to bardzo fajny i kreatywny zestaw. Podstawą do zabawy jest waga w kształcie uroczej małpki oraz cyferki od 1 do 10, każda o swojej wadze. Na tym etapie zaczynamy poznawanie cyferek i utrwalanie kolorów, a także liczenie do dziesięciu. W pudełku znajdują się również małe małpeczki, waga każdej z nich odpowiada 1. Dzięki temu dziecko, które potrafi liczyć do 10, ale nie zna jeszcze wizualnie cyferek też może się świetnie bawić. Dodatkowo w zestawie są dwustronne kartoniki, które zawierają działania matematyczne o różnym poziomie zaawansowania. Młodsze dzieci mogą dodawać małpki, starsze cyfry.

Mając Matematyczną Małpkę wiem, że każda z moich córek dopasuje zabawę nią pod siebie.

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook