Z każdej strony słyszymy “Wesołych Świąt”. W tygodniu poprzedzającym święta każdy każdemu życzy tego, by święta były wesołe. Czy to w aptece, drogerii czy u lekarza, nawet w zwykłym sklepie spożywczym odchodząc od kasy częściej mówimy “Wesołych Świąt” niż “do widzenia”. I muszę przyznać, że to naprawdę miłe. Sama lubię czasami zamienić dwa słowa robiąc zakupy i taka życzliwość sprawia naprawdę dużą przyjemność. 

Natomiast dziś mam życzenia dla Was, dla moich czytelników, dla osób, które wpadają tu sporadycznie i dla tych, którzy są po raz pierwszy i zupełnie przez przypadek. Bo nie ma nic lepszego niż cudownie spędzone święta. I dziś będę Wam życzyć takich Świąt, jakie sama bym chciała dla siebie i swojej rodziny.

Rodzinne Święta

W tym roku jestem szczególnie wyczulona, to chyba hormony ciążowe tak na mnie działają. Mam wrażenie, że w tym roku Święta powinny być zupełnie inne niż zwykle. Powinny być przeżywane inaczej, wolniej, spokojniej, z ludźmi, z którymi czujemy się najlepiej i najbardziej swobodnie. W tym czasie wyłączmy telewizor, odłóżmy na bok telefony, sprawmy, by Święta stały się czasem tylko dla rodziny i przyjaciół. By stały się czasem, w którym zadbamy o relacje, o bliskość, o zrozumienie.

Życząc Wam Wesołych Świąt

Mówiąc, pisząc dziś do Was – Wesołych Świąt – myślę o tym, aby Wasze Święta był:

 • rodzinne – czyli spędzone w gronie najbliższych i najżyczliwszych Wam osób, by nic nie przeszkodziło we wspólnym spędzeniu czasu, by w rodzinie nie było podziałów, ale byście wszyscy byli równi,
 • spokojne – czyli pozbawione nerwów i stresów, to nie ważne, że zupa trochę nie wyszła, że ryba się przypaliła, to wszystko nie jest warte stresu, spędźcie ten czas tak spokojnie jak tylko się da, wyłączcie telewizor, odłóżcie telefony i po prostu bądźcie razem,
 • radosne – z uśmiechem na ustach, ze zrozumieniem innych, bez złośliwości, uszczypliwości i dogadywania,
 • zdrowe – zdrowe po prostu, niech gorączki, katarki i kaszelki trzymają się z daleka od naszych dzieciaków i od nas,
 • pełne miłości – niech ten czas stanie się czasem, w którym nadrobimy wszystko to co na co dzień schodzi na dalszy plan, wieczór z mężem kiedy dzieci już śpią przypomni Wam o czasach narzeczeńskich i przywoła miłe wspomnienia.

 

Życzenia świąteczne dziś do Was wysyłam,

z całego serca, jak wielka ma siła.

By czas ten szczególny był dla Was radością,

problemy i troski odeszły ze złością.

Niech z Wami zostaną tylko te uczucia, tylko te marzenia,

którymi chcecie uczcić święta Bożego Narodzenia.

wesołych świąt

 

*

*

*

************************************************************************************************************
Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

Written by Marta S.

 • Dagmara Stolarczyk

  U nas w tym roku takie właśnie święta będą – mam nadzieję! Spokojne, swobodne, wolniejsze i z rodziną. Dziękujemy za życzenia i również życzymy Wam tego, co najlepsze :)

 • Piękne życzenia
  Życzę ci spokojnych i radosnych świąt

 • I dla Was również – cudownych świąt!

 • Piękne życzenia… Dziękuje i wzajemnie :-).
  Ps. Dzisiaj byłam na szybko w malutkim sklepiku i na ochodne powiedziałam “do widzenia i wesołych świąt”. Pani uśmiechneła się i dodała że dzisiaj pierwsza osoba tak się pożegnała.

 • The best present is to be present:-) cudownych Świąt!

 • Karolina Tuchalska-Siermińska

  Tego samego Wam życzymy ❤️ Spokojnych, rodzinnych świąt

 • Ja Zwykła Matkaa

  Wesołych świąt, dużo zdrowia. Ja już po wigilii, było ciekawie :)