fbpx
Menu
freestyle-lifestyle / zabawki / zwierzaki

Aqua Dragons – zabawa i nauka odpowiedzialności +FILM

aqua dragons

Jestem pewna, że każdy rodzic nie jeden raz słyszał pytanie „czy kupisz mi zwierzątko?”. Ja też to przerabiałam… Mimo, iż mamy psa. Jednak czym innym jest posiadanie zwierzęcia rodzinnie, a czym innym indywidualnie. Dzieci jednak nie zdają sobie sprawy z odpowiedzialności jaką niesie za sobą posiadanie zwierzaka. Ba, często nawet dorośli sobie nie zdają sprawy. Widać to zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, kiedy mnóstwo psów znajduje się przywiązanych w lesie lub porzuconych przy trasie. Wszystkie za i przeciw spisałam 3 lata temu w tym wpisie. A dziś pojawiła się alternatywa, to Aqua Dragons.

Aqua Dragons – wstęp do nauki odpowiedzialności

O Aqua Dragons słyszałam jakiś czas temu. Gdzieś obiło mi się o uszy i oczy, że można sprawić dziecku hodowlę i zobaczyć jak sobie poradzi. Gonzo-Toys, wyłączny dystrybutor Aqua Dagons ma w swojej ofercie kilka różnych smoczych zestawów. Wszystko można znaleźć w sklepie Gonzo-Toys.

Kiedy pojawiła się okazja do tego, by samemu sprawdzić jak to jest hodować smoki nie wahałam się ani chwili. W końcu znalazłam coś, co bez stresu mogę przekazać w ręce swojej córki. Mam teraz nieziemską satysfakcję kiedy pytam jej czy napowietrzyła swoje Aqua Dragons. Za to ona codziennie pyta mnie o to w jaki dzień będzie je karmić.

Czym są Aqua Dragons

Aqua dragons to rodzaj skorupiaków. Możemy podziwiać je już kilka dni po wykluciu się z jajeczek. Mają ogon, troje oczu – dwa po bokach i jedno na środku głowy, oraz grzywę jak konik morski. Potrafią się ze sobą bawić, rozmnażają się, a jeśli będziemy dobrze o nie dbać dorosną nawet do 2 centymetrów. Jeśli będziemy mieć szczęście to uda nam się dostrzec parę smoków pływających razem, zapewne samiczka będzie miała na grzbiecie jajeczka. Smoki łączą się w pary po około miesiącu od wyklucia.

aqua dragons

Jak wygląda opieka nad Aqua Dragons?

Opieka nad smokami nie jest trudna, wymaga jednak systematyczności. I to jest podstawa, aby nauczyć dziecko odpowiedzialności. Kiedy już napełnimy nasze akwarium wodą i wsypiemy do niego smocze jajeczka musimy pamiętać o codziennym napowietrzaniu wody. Robimy to za pomocą pipetki dołączonej do zestawu. Proces napowietrzania powinien trwać około minuty i być wykonywany 3-4 razy dziennie. To idealnie, by zająć się smokami przed wyjściem do szkoły, po powrocie i przed snem. Karmienie smoków odbywa się jeszcze rzadziej. Kiedy są ledwie widoczne raz w tygodniu, później dwa razy w tygodniu. Warto zapisać sobie w jakie dni karmimy nasze Aqua Dragons, dla pamięci. I to tyle, nie musimy robić nic więcej.

 

Zobaczcie jak wyglądało to u nas.

 

Nasze smoki cały czas rosną, mam nadzieję, że za tydzień, dwa będę mogła dodać tu zdjęcia, na których będzie widać je bardzo wyraźnie.

aqua dragons

aqua dragons

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook