fbpx
Menu
akcesoria / freestyle-lifestyle

Biały miesiąc – czas promocji

wendere

Biały miesiąc – styczeń, nazywany jest białym nie tylko ze względu na pełnię zimy i leżący wszędzie śnieg. Styczeń to czas konkretnych pościelowych promocji. Jeśli więc Twoja pościel wymaga wymiany to właśnie teraz jest na to najlepszy moment.

Czym jest biały miesiąc?

W tym miesiącu większość sklepów oferuje najwyższej jakości tekstylia sypialniane w atrakcyjnych i konkurencyjnych cenach. I tak dzieje się od 1878 roku, kiedy to w Filadelfii odbyła się pierwsza „biała wyprzedaż”. Jak do niej doszło? Pewien marketingowiec, choć wtedy chyba jeszcze nie nazywano handlowców w ten sposób, zauważył spadek sprzedaży po okresie bożonarodzeniowym. Chcąc jakoś temu zaradzić wpadł na pomysł promocji tekstyliów sypialnianych i zapoczątkował „biały miesiąc”. Przez lata ten typ promocji dotarł również do Polski, podobnie jak Black Friday czy Cyber Monday.

Skoro już mamy biały miesiąc to pozostaje tylko zrobić przegląd kołder i poduszek, a potem wybrać się na zakupy. My w tym miesiącu wymieniliśmy kołdry sobie i Rozalce, jej dodatkowo wymieniliśmy poduszkę.

Czym się kierowaliśmy przy wyborze?

Mamy podejrzenia, że ciągnący się od jesieni aż do wiosny katar Rozalki ma podłoże alergiczne. Zamknięte pomieszczeni, mniejsza możliwość wietrzenia, pojawiająca się w mieszkaniu wilgoć – to wszystko sprzyja rozwojowi alergenów. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na kołdry z linii Antibacterial firmy WENDRE. Dlaczego akurat te?

Te innowacyjne produkty, zawierają ANTIBACT™, czyli włókna poliestrowe z domieszką silikonu
i substancji antybakteryjnej. Zastosowanie takiego wypełnienia w kołdrach
i poduszkach nie tyko przeciwdziała namnażaniu się bakterii, ale również sprawia, że produkty są niezwykle miękkie i puszyste.

Miękkość i puszystość można zauważyć już w pierwszym kontakcie. Są nadzwyczaj lekkie i miłe w dotyku, wszystko za sprawą oddychającej tkaniny, która doskonale filtruje powietrze. Mam nadzieję, że w dłuższym użytkowaniu nic się nie zmieni, znając inne produkty firmy Wendre wnioskuję, że jakość pozostanie ta sama. Ale aby tak było o pościele trzeba dbać.

Jak dbać o kołdry i poduszki?

Poza wyborem najlepszych dla nas tekstyliów sypialnianych trzeba też odpowiednio o nie zadbać. Wtedy produkty sypialniane posłużą nam długo i będą spełniać swoje funkcje. Są trzy czynności, których wykonywanie pozwoli utrzymać pościel w dobrej formie.

1. Strzepywanie
Ja strzepuję pościel dwa razy dziennie, rano podczas składania łóżka i wieczorem podczas rozkładania. Strzepuję dokładnie każdą poduszkę, jaśka i kołdry. Dopiero wtedy mogę spokojnie położyć się spać i wiem, że uda mi się szybko zasnąć.

2. Wietrzenie
Cudowna sprawa zwłaszcza w mroźny dzień, choć nie tylko. Swoją pościel wietrzę regularnie w każdy weekend, o ile warunki na zewnątrz sprzyjają. Co to znaczy? Że jeśli tylko nie wieje mocny wiatr, który wciska deszcz i śnieg pod zadaszenie tarasu to moja pościel tam właśnie będzie przez cały dzień. Strzepana i wywietrzona pościel to już prawie raj na ziemi.

3. Pranie
To czynność, którą robi się zdecydowanie najrzadziej. 2-4 razy do roku, w zależności od zaleceń producenta pościeli. Pościel pierzemy z małą ilością proszku ustawiając program do prania delikatnego, w żadnym wypadku nie wirujemy kołder i poduszek. A suszenie powinno odbywać się poziomo. Każdy producent umieszcza na opakowaniu szczegółowe informacje dotyczące dbania o swoje produkty.

Pościel a alergia

Sporo mówi się o alergiach w kontekście pościeli. Nie jest to nic dziwnego, ponieważ właśnie w pościeli roztocza i inne alergeny mają idealne warunki do rozwoju. Jeśli tuż przed snem lub zaraz po przebudzeniu czujesz drapanie w gardle i masz zatkany nos warto sprawdzić czy przypadkiem nie odpowiadają za to drobnoustroje lubiące wilgoć i ciepło. Jeśli tak się dzieje, to znaczy, że czas poznać sposoby, które ułatwią nam życie. Światowa Organizacja Alergii zaleca stosowanie tkanin barierowych, czyli tkanych gęsto, nieprzepuszczalnych dla roztoczy i zmniejszających nasilenie objawów alergicznych. Firma Wendere w lini Antibacterial poszycie poduszek i kołder wykonała z oddychającej mikrofibry. Doskonale filtruje ona powietrze i blokuje dostęp drobnoustrojów do wnętrza pościeli. Wypełnienie pościeli zawiera aktywną substancję antybakteryjną, która unieszkodliwia bakterie. Dlatego prdukty Wendre są przeznaczone do wspomagania, do zapobiegania, łagodzenia i leczenia chorób alergicznych. Są to wyroby medyczne przebadane przez niemiecki Instytut Badawczy Hohenstein.

wendre

wendre

Jeśli masz zamiar wymienić swoją pościel to zrób to jak najszybciej. Produkty marki Wendre w styczniu dostępne będą w sklepach Auchan, Carrefour, Marko, Selgros, E. Leclerc, Intermarche, Mrówka, Black Red White i Biedronka.

 

.

.

************************************************************************************************************
Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad
i udostępnisz go dalej.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

 

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook