fbpx
Menu
zdrowie

Suplementy diety – MumOmega, czy warto?

Suplementy diety szturmem podbiły rynek. Możemy je dostać nie tylko w aptekach, ale też w drogeriach i większych marketach. Na co zwrócić uwagę kupując suplementy i czy to w ogóle ma sens?

Suplementy dla każdego

Nie ważne czy jesteś młody czy stary, prowadzisz aktywny czy raczej statyczny tryb życia, czy żyjesz w stresie czy spokoju, starasz się jeść zdrowo czy niekoniecznie, a może planujesz ciąże, już w niej jesteś lub karmisz – znajdzie się dla ciebie odpowiedni suplement diety. I to wszystko jest naprawdę fajne jeśli do tematu podchodzimy z głową. Suplementy diety spożywamy dlatego, by dostarczyć sobie składników niezbędnych do lepszego funkcjonowania organizmu, by uzupełnić niedobory tych składników, które ciężko pozyskać z jedzenia lub jest to prawie niemożliwe w odpowiednich ilościach. Dlatego kobiety suplementują kwas foliowy planując ciąże, co więcej mogą go suplementować cały czas, nie ważne czy staramy się o maleństwo czy nie. Dzieciom podajemy witaminę D, bo w naszej szerokości geograficznej ciężko o jej optymalne ilości pochodzące z natury. Noworodkom suplementujemy witaminę K. Mogłabym tak wymieniać bez końca. Podczas ciąży i karmienia też łykamy preparaty z witaminami dla nas niezbędnymi. Tych na rynku jest szeroki wybór, jednak ja skoncentruję się na jednym. To suplement, który można stosować nie tylko podczas ciąży i karmienia, choć dedykowany jest głównie do tej grupy kobiet.

Mum-Omega

Co to właściwie za suplement? Co wchodzi w jego skład? Kto może, a kto powinien go stosować?

mumomega – jedyny preparat z omega-3 (DHA i EPA) i omega-6 (AA i GLA) dla kobiet w ciąży i karmiących o potwierdzonym w badaniu klinicznym wchłanianiu DHA dla Mamy i Dziecka.

mumomega – to jedyny suplement diety z kwasami omega-3 i omega-6 dla kobiet planujących ciążę, w ciąży i karmiących piersią, który uzyskał Rekomendację Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej.

No dobrze, zawiera kwasy omega-3 i omega-6, znamy te pojęcia najczęściej ze słyszenia. Osobom, które nie są związane z medycyną wiadomo jest tylko tyle, że takie kwasy są i że są dobre. Sprawdźmy więc co dokładnie zawiera jedna kapsułka MumOmega:

Olej z ryb (omega-3) –  600mg
w tym:
kwas dokozaheksaenowy (DHA) – 300mg
kwas eikozapentaenowy (EPA) – 42mg

Olej z wiesiołka (omega-6) – 150mg
w tym:
kwas gamma-linolenowy (GLA) – 15mg
kwas arachidonowy (AA) – 8.4mg

Przeciwutleniacz – naturalna witamina E – 2.8mg*
* 23% dziennego zalecanego spożycia

Tu już trochę jaśniej, prawda? Łatwo poznać, że preparat zawiera oleje z ryb, wystarczy przegryźć kapsułkę, co też uczyniłam z ciekawością. Jeden jedyny raz, więcej nie będę, smak tych olejów jest okropny. Na szczęście wszystko zostało ukryte w kapsułce, która nie należy do małych, jednak jest łatwa do przełknięcia.

suplement mumomega

Kiedy stosować MumOmega

Producent podaje nam trzy zastosowania suplementu: w trakcie starań o dziecko, podczas ciąży i później w czasie karmienia piersią. Suplementacja MumOmega podczas planowania ciąży pomaga przygotować organizm do tego wspaniałego stanu, dzięki wysokiej wchłanialności produktu nasz organizm jest lepiej przygotowany do ciąży.  Jeśli dojdzie do zapłodnienia nasz organizm będzie potrzebował kwasów omega-3 i omega-6 dla prawidłowego rozwoju płodu, głównie mózgu i oka. W ciąży nadal bardzo potrzebujemy tych kwasów, eksperci zalecają, żeby kobieta w ciąży spożywała dwa razy w tygodniu porcję tłustej ryby morskiej w celu dostarczeniu organizmowi wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Nie zawsze jednak jest to możliwe, ponieważ nie mamy pewności czy kupiona ryba jest świeża, czy nie zawiera w sobie rtęci i innych metali ciężkich. Po porodzie, w okresie karmienia dziecko nadal korzysta z naszych zapasów. Aby nie siać spustoszenia w organizmie nadal łykamy witaminy.

mumomega mumomega

Co sądzę o MumOmega?

Stosowałam preparat przez 30 dni, zużyłam jedno opakowanie. Każdego dnia podczas posiłku łykałam jedną kapsułkę. Na początku nie zauważyłam nic, co nie jest dziwne, wszak po kilku dniach nie ma co oczekiwać cudów i efektów widocznych gołym okiem. W kolejnych 10 dniach zauważyłam poprawę włosów i paznokci, nie wiem czy to efekt uboczny czy te kwasy i oleje działają świetnie i na to. Kwasy omega-3 i omega-6 działają na wszystkie części naszego organizmu. Wspomagają układ nerwowy, kostny, sercowo-naczyniowy, odpornościowy, płciowy. Myślę, że dłuższe spożywanie tego suplementu przyniesie jeszcze lepsze efekty. Jedyna rzecz jaką mogę uznać za minus to cena. W zależności od apteki waha się między 45 a 60 zł za 30 tabletek, czyli miesięczną kurację. Chociaż w drugiej strony nie mam porównania, bo nie wiem ile w tym momencie kosztują inne suplementy dla kobiet, które planują ciążę i w niej są oraz karmią piersią. Ale może wy mi podpowiecie.

.

.

.

************************************************************************************************************
Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad
i udostępnisz go dalej.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook