Prezenty to temat bardzo na czasie. Za moment Mikołajki, lada chwila Święta. Dzieci przeważnie dostają sporo. Zabawki, słodycze, ubrania. Inspiracji cała masa. Prezenty dla dorosłych schodzą na dalszy plan. Dlatego dziś zajmiemy się prezentami dla nas samych.

Prezenty dla każdej kobiety

Przygotowując dla was ten wpis nie szukałam najmodniejszych dodatków czy gadżetów. Po prostu zastanawiałam się czy jest coś co chciałabym mieć. Czy jest coś co jest mi potrzebne, przydatne na dzień dzisiejszy. Takim sposobem powstała lista zawierająca całkiem fajne pomysły na prezenty. Może i wy znajdziecie coś dla siebie lub zainspirujecie podczas szukania prezentu dla mamy czy siostry.

1. Torebka

Torebka to rzecz, którą każda kobieta posiada w liczbie sztuk co najmniej kilku. Jednak posiadania ilość jest zazwyczaj zbyt mała i każda kolejna torba jest niezbędna. Przynajmniej ja tak mam. Ale po czasie jaki spędziłam w domu z Ru stan moich toreb wymaga odświeżenia. Całkiem przypadkiem wpadła mi w oko torba filcowa. Nigdy mi się ten typ materiału nie podobał, ale w końcu trafiło się coś co kusi.
torba

2. Notes/kalendarz

Znacie jakieś matki pracujące, które nie używają notesów? Ja używam kalendarza z notesem każdego dnia. Czuję się pewniej, bo wiem, że papier wszystko przyjmie, a ja na pewno nie zapomnę. Wybór idealnego notesu, kalendarza czy też plannera nie jest, tak jak się wydaje, prostą sprawą. Ważna jest ilość miejsca na notatki, na ważne plany, na odhaczenie urodzin, imienin i innych rodzinnych uroczystości. U mnie w przyszłym roku będzie ich pod dostatkiem, więc zanotować trzeba.
albumy-i-notesy-12182795_2033009102

3. Zegarek

Zegarek to rzecz, która stała się czymś więcej niż narzędziem do mierzenia czasu. Zegarek stał się biżuterią, dlatego coraz częściej mamy ich więcej niż jeden. Mnie spodobało się kilka zegarków na stronie Pakamery, no doobra, spodobało mi się dużo zegarków, ale dla was wybrałam TYLKO cztery. Po więcej zapraszam do sklepu.
Untitled design

4. Rękawiczki

Must have każdej zimy. Najlepsze są takie, w których będzie ciepło, ale też dobrze prowadzi się samochód, bez problemu można iść na spacer z dzieckiem czy zapłacić za zakupy. Dlatego i tu nie musimy ograniczać się do jednej pary.
prezenty

5. Prezenty związane z zainteresowaniami

I tu dopiero mamy pole do popisu. Książka, płyta, film, może jakiś obraz lub dodatek do domu. Znamy obdarowywaną osobę jak mało kto i doskonale wiemy co leży w obszarze jej zainteresowań. Najnowsza powieść ulubionego autora lub gatunku. Płyta CD, która rozeszła się jak świeże bułeczki, bądź taka, która wydana została x-lat temu i jest trudna do zdobycia.

Written by Marta S.

 • Gulbaska

  Uwielbiam torebki z filcu! I marzą mi się od dawien dawna tylko… teraz to na czasie jest plecak, by mieć dwie ręce wolne, a poza tym ceny też nie są najprzyjemniejsze :(

  • Powiem ci w sekrecie, że torebka ze zdjęcia kosztuje tylko 80 zł 😉

   • Gulbaska

    Nie mów takich rzeczy, bo nie noszę teraz torebek! 😛

 • Zwykła Matka

  Torebka i perfumy to prezenty, które zawsze wybieram sobie od teściowej, ale w tym roku jakos tak….NIC od niej nie chcę :(

  • Oj, wyczuwam jakąś trudną sytuację :*

   • Zwykła Matka

    Oj kochana….mieszkamy razem, więc o trudne sytuacje…..nie jest trudno :( Niestety z tego wyżaliś się na blogu za bardzo nie mogę :(

 • Ja bym uważała z kalendarzem. Oczywiście, jeśli jesteśmy pewni, że któryś się spodoba obdarowywanej osobie to ok, ale jeśli mamy wątpliwości, to chyba lepiej kupić coś innego. W końcu kalendarz, czy planner będzie z nami przez cały kolejny rok i fajnie, żeby był jak najbardziej dopasowany do gustu danej osoby. A torebkę przyjmę każdą i zawsze 😀

  • Ależ oczywiście, że trzeba mieć pewność, jak z każdym podarkiem :) Ale jeśli już decydujemy się na kalendarz to na pewno wiemy jaki tryb życia prowadzi obdarowywana osoba i to nam sprawę ułatwi :)

 • … strzał w dziesiątkę! Dokładnie moje ulubione prezenty w jednym miejscu :)
  Na pewno pomoglaś wielu osobom w poszukiwaniu inspiracji :)

 • W moim liście do Mikołaja widnieje kalendarz :)