fbpx
Menu
gry

Bingo!

bingo

„BINGO!” zwykło się wołać, gdy uda nam się osiągnąć zamierzony cel lub gdy rozwiążemy trudną zagadkę. W Stanach bingo to bardzo popularna gra. Na turniejach zbiera się mnóstwo osób, a nagrody są wartościowe. Kapitan Nauka natomiast ma bingo idealne dla najmłodszych i tych, którzy lubią koty.

Kocie smart bingo

Najmłodsi gracze cierpliwością nie  grzeszą. Kto ma w domu trzylatka ten doskonale wie o czym mówię. Specjalnie dla takich dzieciaków powstała szybka gra. Szybka, ponieważ pojedyncza rozgrywka trwa zaledwie 10 minut. W pudełku gry „Koty” znajdziemy koło do losowania, 4 dwustronne tarcze, 53 żetony, pasek zwycięstwa oraz puchar zwycięstwa. Zasady są proste, ponieważ to gra dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Florka uwielbia krzyczeć „BINGO!” zawsze, gdy coś jej się uda, teraz może robić to podczas gry. Mimo, iż pojedyncza rozgrywka jest szybka to grą można bawić się całe popołudnie. W łatwiejszej, moim zdaniem, wersji gramy na kolory. Tym sposobem uczymy i utrwalamy dziecku nazwy kolorów. W drugiej opcji mamy do wyboru koty – tu potrzeba już więcej spostrzegawczości. Kiedy już zdecydujemy czy gramy na kolory czy na koty wybieramy jeden z czterech sposobów gry. Różnice w tych sposobach są niewielkie dla dorosłego, jednak dzięki temu łatwiej dopasować poziom trudności do dziecka.

bingo

bingo

BINGO!

Dziewczynkom gra bardzo się spodobała. Florka z Rozalką szybko złapały zasady i mogą wspólnie spędzić czas przy grze. To pierwsza gra, przy której to się udało. Kalina tylko podchodzi i próbuje znaleźć jakiś żeton do zjedzenia (te niemowlaki). Czasami gram z dziewczynami, bo to bardzo fajna zabawa. Gra wymaga myślenia (w najtrudniejszym wariancie), wymaga też refleksu. Najmłodszym spodoba się możliwość kręcenia strzałką. Macie jeszcze szansę, aby ta gra znalazła się pod świątecznym drzewkiem. W sklepie internetowym Kapitana Nauki znajdziecie ją w promocji – tutajZ pewnością nie pożałujecie. A ja gwarantuję wam, że dzieci zamkną się w pokoju i będą toczyć coraz to nowe rozgrywki.

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook