fbpx
Menu
gry

Kropka w kropkę i Język ciała – Alexander Toys

kropka w kropkę

Tak sobie myślę, że chyba szybko do normalności nie wrócimy. Dlatego zgodnie z obietnicą mam dla was kolejne gry od Wydawnictwa Alexander. Obie dla starszych przedszkolaków, choć jeśli w jednej nieco zmienimy zasady to i dwulatka może fajnie się bawić. „Kropka w kropkę” oraz „Język ciała” wchodzą na salony. Czym nas zaskoczyły te gry? Co spodobało się najbardziej? 

Kropka w kropkę

„Kropka w kropkę” to bardzo dynamiczna gra. Liczy się w niej przede wszystkim refleks i spostrzegawczość. Naprawdę trzeba wytężyć wzrok i mocno się skoncentrować. Jest to gra dedykowana dzieciakom w wieku od 5 lat, choć przy modyfikacjach zasad udało mi się wciągnąć do zabawy również naszą dwulatkę. Przewidziana dla 2-5 graczy wciąga całą rodzinę. W zestawie znajdziemy:
– 2 kolorowe kości do gry,
– klepsydrę,
– dziesięć dwustronnych plansz,
– 54 karty z piktogramami,
– 50 kolorowych żetonów, po 10 z każdego koloru,
– instrukcję.

kropka w kropkę

kropka w kropkę

Zasady gry są bardzo proste i każde dziecko szybko je zrozumie. Możemy grać na raz dowolną liczbą plansz, obok których wykładamy 10 kart z piktogramami. Ponieważ na pierwszy raz musiałyśmy sprawdzić czy dobrze rozumiemy zasady, postanowiłam, że zagramy jedną planszą. Mając 10 kart rzucamy kostkami. I teraz w zależności od tego jakie kolory wypadną – na takim tle piktogramów szukamy. Przy czym nie są to obojętnie jakie piktogramy, a te, które mamy wyłożone na 10 kartach. Zadanie polega na tym, aby odnaleźć jak najwięcej piktogramów zanim skończy się czas odliczany przez klepsydrę. Oczywiście możemy użyć też elektronicznego odmierzania czasu i ustawić taki, by dziecko mogło znaleźć choć kilka rysunków. 

kropka w kropkę

kropka w kropkę

Język ciała

„Język ciała” to gra, która posiada zdecydowanie mniej elementów niż „Kropka w kropkę”. W opakowaniu znajdziemy instrukcję i 64 dwustronne karty z obrazkami. Jest to gra dla dzieci w wieku 6+ i może w nią grać od 2 do 6 osób. Jak wyglądają zasady tej gry? Celem jest zebranie jak największej liczby kart. Za każdym razem kiedy na wyłożonych kartach pojawią się dwa takie same obrazki gracze muszą odtworzyć pozę lub czynność widoczną na obrazku, jednocześnie wydając odpowiedni dźwięk. 

język ciała

Rozgrywkę możemy przeprowadzić w dwóch wariantach. W pierwszym wykładamy karty na stole tak, by u góry była ilustracja obrazująca dźwięk. Na umówiony znak odwracamy karty tak, aby widzieć pozę. Kontynuujemy wykładanie póz do czasu, aż minimum dwoje graczy będzie miało obrazek z taką samą pozą. Wtedy zaczyna się zabawa – rozgrywkę wygra ten, kto pierwszy wykona pozę z obrazka jednocześnie wydając odpowiedni dźwięk. W przypadku remisu gramy w papier, kamień, nożyce. W drugim wariancie bierzemy pod uwagę tylko te ilustrację póz, które znajdują się np. po lewej stronie karty. 

język ciała

język ciała

język ciała

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook