fbpx
Menu
książki

Książki na zimowe wieczory

książki na zimowe wieczory

Kiedy przeczytałam, że i w tym roku odbędzie się Blogrudzień nie wahałam się ani chwili i postanowiłam, że wezmę w nim udział. W zeszłym roku pisałam o świątecznych książkach dla dzieciaków (tutaj). Tym razem będą książki, ale dla kobiet i niekoniecznie świąteczne, Ale za to takie, które czytało mi się bardzo przyjemnie. Myślę, że nie będzie zaskoczeniem wybór tylko polskich autorek. W końcu to polskie książki obyczajowe oraz historyczne należą do moich ulubionych.

Książki na zimowe wieczory

Magdalena Wala „Na moment przed świtem”, „Ostatnia iskra nadziei”, „Nazajutrz Cię odnajdę”

Seria książek, których akcja dzieje się w Mysłowicach – obecnie i w czasie drugiej wojny światowej. Dwie historie, które pozornie dzieli wszystko, okazują się być do siebie zbliżone. Główne bohaterki to Agnes – opowiadająca swoje przeżycia z czasów niemieckiej okupacji oraz Adriana – która jak się okazuje ma z Agnes wiele wspólnego. To opowieść o trudach wojny, ale też o trudach współczesnego świata. Historia o miłości, złych i dobrych wyborach, poznaniu siebie.

Przez tą powieść się płynie. Skoro matka trójki dzieci przeczytała trzy 400-stronicowe książki w tydzień to musi coś znaczyć. To jedna z tych książek, od których nie mogłam się oderwać, nawet o 1.00 w nocy. Z każdą stroną obiecywałam sobie, że kończę rozdział i idę spać. Nie udawało się. Brałam książkę na spacer i czytałam, kiedy Kalina zasypiała w wózku. Spodobał mi się styl autorki i mam w planie sięgnąć po inne jej powieści.

ostatnia iskra nadziei

magdalena wala

 

Magdalena Majcher „Jesień”, „Zima”, „Stan nie! Błogosławiony”, „Nie czas na tajemnice”

Książki Magdaleny Majcher poznałam przypadkiem. Sama już nie pamiętam czy pierwszą wypożyczyłam z biblioteki czy kupiłam. Kiedy przeczytałam kilka słów o autorce okazało się, że pochodzi ona z sąsiedniego miasta. Akcja jej powieści osadzona jest w Zagłębiu, pewnie dlatego tak przyjemnie się czyta. Bohaterowie, mimo iż fikcyjni, poruszają się po dobrze mi znanych miejscach. To sprawia, że od razu stają się bliżsi. Książki Magdaleny Majcher to lekkie powieści obyczajowe, jednak bohaterowie często muszą zmierzyć się z trudnymi sytuacjami. Muszą podjąć decyzje, które zaważą na całym ich życiu. Bywa, że muszą zaryzykować jeśli chcą coś zmienić. Seria „Cztery pory uczuć” i „Osiedle Pogodne” czekają na dokończenie. Poza tytułami, które wymieniłam jest jeszcze kilka. Z pewnością są równie przyjemne. 

książki na zimowe wieczory

magdalena majcher

Katarzyna Targosz „Szlak Kingi”, „Sanatorium Doktora Kramera”

Książki Kaśki w zasadzie powinnam umieścić na początku. Tak naprawdę dopiero po przeczytaniu „Szlaku Kingi” zaczęłam zwracać większą uwagę na autorki książek. Kasie miałam okazję poznać na swojej blogowej drodze, to świetna, zawsze uśmiechnięta dziewczyna z niebywałym talentem do pisania. A, że ostatnio u niej cicho to kto wie czy czy nie szykuje czegoś nowego. Nie ukrywam, że byłoby miło.

książki na zimowe wieczory

 

Książki na zimowe wieczory

Tak wyglądają moje propozycje czytelnicze. Właśnie takie książki na zimowe wieczory polecam. I choć doskonale wiem, że każda z nas ma swój ulubiony gatunek to w tego typu powieści lubię uciekać. Nie tylko dla odpoczynku od codzienności, ale głównie dlatego, że przyjemnie się je czyta.

Blogrudzień trwa w najlepsze, bardzo się cieszę, że mogłam ponownie wziąć w nim udział i pokazać wam to czym będzie charakteryzował się ten miesiąc w moim życiu.

A teraz koniecznie zerknijcie co przygotowały inne dziewczyny.

 

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook