fbpx
Menu
freestyle-lifestyle / gry / rodzina

Ucieczka z lochu

ucieczka z lochu Alexander

„Ucieczka z lochu” to już kolejna w naszej kolekcji gra od wydawnictwa Alexander. Ta gra należy do serii Gold Edition, to seria premium, która została wydana z myślą o najbardziej wymagających fanach gier. I rzeczywiście tak jest. Wykonanie gry jest fenomenalne. Wszystko zostało dopracowane w najmniejszym szczególe. Od solidnego pudełka po jego zawartość. W innych grach z tej serii spotkamy także rekwizyty wykonane z drewna. Jednak tym co wyróżnia serię Gold Edition to nietuzinkowe rozgrywki. 

ucieczka z lochu

Ucieczka z lochu – zawartość pudełka

Jak już wspomniałam ta gra należy do serii premium i jej wykonanie jest bardzo solidne, dopracowane w każdym szczególe i po prostu piękne. W pudełku o wymiarach około 20×20 cm znajdziemy:
– 6 pionków rycerzy,

– 6 podstawek,
– 40 sztuk kartoników z drzwiami,
– 55 sztuk kart,
– instrukcję.
Tylko tyle wystarczy, aby przeprowadzić rodzinną rozgrywkę pełną zabawy, śmiechu i logicznego myślenia.

ucieczka z lochu

Ucieczka z lochu – zasady

Gra przeznaczona jest dla dzieci powyżej 8 roku życia, dlatego początkowo zastanawiałam się czy Rozalka da radę z nami zagrać. Oczywiście bardzo szybko się przekonałam, że moje obawy są bezpodstawne. Na samy początku musimy przygotować grę. W zależności od tego ilu graczy bierze udział w rozgrywce układamy kartoniki z drzwiami w kombinacji 5×8 dla dwóch graczy lub 6×6 dla trzech lub czterech graczy. Musimy pamiętać o odstępach, aby kartoniki wygodnie odwracać. Uczestnicy wybierają swoją postać i umieszczają ją przy najbliższej dla siebie krawędzi labiryntu. Następnie każdy z graczy otrzymuje po 4 karty, pozostałe tworzą stos, z którego w trakcie gry będziemy dobierać karty. 

ucieczka z lochu Alexander

 

Według instrukcji grę rozpoczyna ten z graczy, który jest najbardziej podobny do swojego rycerza. Później kolejka idzie zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. Aby wystartować wybieramy drzwi wzdłuż boku przy którym stoimy i otwieramy je kluczem tego samego koloru. Jeśli otwarte drzwi nie są zablokowane rozpoczynamy swoją wędrówkę wzdłuż lochów. W całej grze mamy trzy typy ruchów, dwa z nich są obowiązkowe. To zagranie i dobranie karty. Trzecim ruchem jest ruch pionka, możemy, ale nie musimy go wykonać. Gracz może wykonywać ruchy w przód, w tył lub na boki. Po skosie jedynie w sytuacji, gdy użyje odpowiedniej karty. Co ważne – na kartoniku może stać tylko jeden gracz! Wygrywa ten, kto pierwszy dotrze do najbardziej oddalonego od siebie szeregu.

Ucieczka z lochu – nasza opinia

To jedna z naszych najlepszych gier. Póki co graliśmy raczej drużynowo. Ja z Rozalką kontra Szymon, w ten sposób pokazałam Rozi jakie ma opcje i jak może ograć ojca. Załapała zasady gry tak szybko, że teraz to ona wygrywa większość rozdań, a nam opada szczęka. Nie sądziłam, że niespełna siedmiolatka tak dobrze opanuje grę 8+ i to w tak krótkim czasie. Przyznam, że jestem prawdziwą fanką gier tej marki. Inne gry od wydawnictwa Alexander możecie zobaczyć tutajMuszę koniecznie zajrzeć jeszcze na nasz regał z grami i sprawdzić czego jeszcze wam nie pokazałam. Ale póki co mam w zanadrzu jeszcze dwie nowości. 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook