fbpx
Menu
książki

Bohaterowie Magicznego Drzewa. Stwór

Bohaterowie Magicznego Drzewa
Od kiedy Rozalka zaczęła czytać w moje ręce zaczynają wpadać nowe książki. Ostatnio było to „Star stable. Opowieści z Jorvik”, dziś pozostajemy w gatunku fantastyki dla dzieci. „Bohaterowie Magicznego Drzewa. Stwór” to nie pierwsza ani nie ostatnia powieść w serii. To nasze pierwsze spotkanie z książką Andrzeja Maleszki.

Bohaterowie Magicznego Drzewa

Na początku powiem coś więcej o serii jako całości. Ponieważ część pod tytułem „Stwór” była pierwsza częścią jaka czytałam, obawiałam się czy będę w stanie zorientować się w wydarzeniach. Na szczęście moje obawy były bezpodstawne. Wszystkie książki pisane są w taki sposób, by nie było potrzeby czytania ich chronologicznie. Są osobnymi opowieściami, w których występują ci sami bohaterowie. Informacja o tym znajduje się w książce, podobnie jak opis postaci. Z tego względu łatwiej zorientować się co i jak.

Stwór

„Stwór” to opowieść, w której główna rolę odgrywa Julka. Dziewczynka wraz z rodzicami przeniosła się do innego miasta, zmieniła szkole. I właśnie ta nowa szkoła stała się źródłem wszystkich kłopotów. Julka nie bardzo chciała być tą „nową”, na którą wszyscy patrzą i wskazują palcami. Chciała być Julka, która nie rzuca się w oczy. Dodatkowo bała się, że jej tajemnica o podróżach w czasie i magicznym atramencie wyjdzie na jaw. Od początku dziewczynka była wrogo nastawiona do nowych kolegów i koleżanek. Na pierwsze nieporozumienie nie trzeba było długo czekać…

Magiczny atrament

Julka wściekła na uczniów swojej nowej klasy chciała dać im nauczkę, za to, że się z niej wyśmiewali. Magicznym atramentem napisała na kartce życzenie. Ale, że Julka nie była zła dziewczynka szybko zrobiło jej się wstyd. Na korytarzu znalazła dziwne pudełko z napisem „Otwórz mnie”. Słusznie domyślała się, że nie powinna go ruszać, ale stało się inaczej. Z pudełka wyłonił się Stwór, który ściągnął na dziewczynkę takie kary, jakich ona życzyła swojej klasie.
Przez co przeszła Julka, czy udało jej się odwrócić czar? Czy kary były bardzo dotkliwe oraz w jaki sposób udało się wszystko naprawić? Wszystkiego dowiesz się czytając książkę. Powiem tylko tyle, że przez ta lekturę się płynie. Styl autora sprawia, że chce się czytać. Dzieciaki proszą o kolejna stronę, a te czytające samodzielnie zarywają noce. Napisana przyjemnie, tak aby młody czytelnik chciał więcej i więcej. Polecamy! Książkę można kupić tutaj.
Bohaterowie Magicznego Drzewa

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.

Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebooku oraz instagramie.
About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook