fbpx
Menu
książki

Young power

young power

Young power – siła młodości, każdy z nas choć raz użył w życiu tego sformułowania w kontekście szalonych rzeczy jakie się robiło. Ale young power to coś więcej. To siła, która może zmienić nasz świat pod warunkiem, że jest mądrze wykorzystywana. W książce Justyny Sucheckiej poznajemy 30 historii młodych ludzi, którzy wierzą w to, że swoimi działaniami mogą wiele. Że mogą zmienić nasz świat.

Young power. 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat

30 historii, 30 młodych ludzi, którzy myślą, wymyślają i działają! Autorka napisała tą książkę, ponieważ chciała pokazać, że działać można tu i teraz. Nie trzeba czekać na dorosłość, aby zrealizować swoje pomysły i spełniać marzenia. To historie dzieciaków, które mają w sobie determinację. To bardzo młodzi naukowcy, artyści, sportowcy i społecznicy. To prawdziwe dzieciaki, których historie mogą stać się motywacją dla każdego czytelnika. Wydana przez Wydawnictwo Znak Emotikon książka bez wątpienia stanie się dla wielu dzieciaków drogowskazem i motywacją do działania, do zrobienia kroku naprzód i realizacji swoich marzeń. 

young power

Młodzi naukowcy, artyści, sportowcy

Historia każdego z tych dzieciaków jest niesamowita. Każda z nich pokazuje jak determinacją, chęcią odkrywania nowych rzeczy, dążeniem do realizacji marzeń można osiągnąć więcej niż niejeden dorosły osiągnął. Dzieciaki nie czekają na lepszy czas, nie czekają na dorosłość, działają tu i teraz. Jarek przez swoją ciekawość świata zaspokajał od najmłodszych lat robiąc zdjęcia przyrody. Obserwował zwierzęta i rośliny, dziś ma 18 lat i działa pro-ekologicznie. Igor dostał perkusję pod choinkę, miał wtedy 4 lata. Dziś ta dziecięca zabawa jest jego pasją. Kiedy miał 15 lat magazyn „Perkusista” wybrał 101 najważniejszych polskich perkusistów wszech czasów, wśród nich był Igor. Grał już z takimi osobistościami jak Jimek, Quebonafide i Taco Hemingwayem. 14-letni Janek, chłopak z autyzmem, robi wszystko, by inne dzieciaki zostały zauważone, by mogły uzyskać pomoc i zaczęły być rozumiane przez innych. 

young power

Każdy ma w sobie moc

Każda zapisana w książce historia jest ciekawa i inspirująca. Podczas czytania bez problemu wyobrażałam sobie te dzieciaki za 10-20 lat. O wielu z nich z pewnością będzie głośno, nie raz usłyszymy te nazwiska. Ta książka jest motywacją dla dzieci i młodzieży, a dla rodziców symbolem. Znakiem, który mówi, że pasje naszych dzieci powinny być wspierane i rozwijane. Mówi nam, że nie możemy podcinać skrzydeł naszym dzieciom. Warto wspierać ich pomysły i pomagać realizować marzenia. Dzięki temu nasze dzieci będą stale ciekawe świata, ich chęci poznania świata będą rosnąć. I kto wie, być może w niedalekiej przyszłości i one będą robić rzeczy, które mogą zmienić świat. A ponieważ dzieci są z natury ciekawe i chętne do działania to materiał mamy bardzo podatny i ambitny. 

young power

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

 

 

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook