fbpx
Menu
gry

Bursztynowa komnata i Montino

bursztynowa komnata

Alexander Toys potrafi się wstrzelić w dobry moment. Dotarły do nas nowe gry i dzięki temu czasu na nudę jest jeszcze mniej. Żeby nie przesycić was rewelacyjnością tych gier postanowiłam, że będę je dawkować po dwie. Wyciągając z kartonu kolejne pudełka sprawdzałam tylko rekomendowany wiek minimalny. Tak się złożyło, że przez kilka dni byłam sama z dziewczynkami, więc wybrałam te najłatwiejsze na pierwszy ogień. Jedna z nich to gra, druga w zasadzie zabawka kreatywna. Jednak obie sprawdziły się tak samo fantastycznie.

Bursztynowa komnata

Znacie historię o bursztynowej komnacie? Podobno szuka jej wielu śmiałków, ale jeszcze nikt jej nie znalazł. Dzięki nowej grze od Alexander (KLIK)  możecie sami poczuć się jak odkrywcy i spróbować odnaleźć bursztynową komnatę. 

Bursztynowa komnata to nie jest standardowa planszówka, przede wszystkim dlatego, że planszę tworzymy sami. Dzięki temu każda rozgrywka jest inna i niesamowicie emocjonująca. W pudełku znajdziemy 40 sztuk planszetek, 5 kości losu, 6 ekturowych pionków z podstawkami, klepsydrę i instrukcję. Po ilości pionku domyślacie się pewnie, że może grać w nią maksymalnie 6 osób. Gra jest oznaczona wiekiem 8+, ale muszę przyznać, że niespełna siedmiolatka świetnie ogarnia jej zasady. 

bursztynowa komnata

Gra jest naprawdę prosta, w zależności od tego jak bardzo zaawansowaną rozgrywkę planujemy możemy wykorzystać wszystkie lub tylko część planszetek. Układamy z nich ścieżkę, która prowadzi od planszetki z napisem START do planszetki ze skrzynią skarbów. Rzucamy zawsze wszystkimi pięcioma kostkami, symbol zielonych stóp oznacza krok w przód, czerwony iks krok w tył, a niebieskie strzałki zezwalają nam rzucić tymi kostkami kolejny raz. Każda planszetka ma swoje znaczenie, możemy więc zamieniać się miejscami z innym pionkiem, zyskać dodatkowy krok lub dwa, zablokować się na danej planszetce aż do wyrzucenia na kostkach kombinacji widocznej na niej. Nigdy nie jesteście pewni, w którą stronę pójdziecie za to zabawa jest pełna emocji. 

bursztynowa komnata

bursztynowa komnata

bursztynowa komnata

Montino rurki 3D

Naszą drugą zabawką, a raczej drugą, którą postanowiłyśmy otworzyć jest zestaw rurek Montino. Służy on do rozwijania wyobraźni i niesamowitej zabawy w konstruktora. Nasz zestaw zawiera 230 elementów, są to kolorowe rurki o 3 długościach oraz kolorowe łączniki – nazwałyśmy je kwiatuszkami. W ofercie marki Alexander znajdziecie o różnej ilości elementów, od 75, aż po 470! Zestawy oczywiście można dowolnie łączyć, więc zabawa trwa bez końca. Do opakowania z rurkami dołączona jest instrukcja, w której umieszczono przykładowe budowle z rurek. My zrobiłyśmy już koronę, domek, ptaszka, łuk i strzałę oraz serce. Szymon zrobił dziewczynkom tunel, przez który przechodziły dobrą godzinę. 

montino

montino rurki 3d

To dopiero początek naszych zabaw z nowościami Alexandra. Czeka na nas kolejne pięć gier, które przedstawię wam w dwóch wpisach. 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook