fbpx
Menu
książki

Detektyw Łodyga na tropie

Detektyw Łodyga, Eugeniusz Łodyga. Być może nie należy do najbardziej znanych detektywów w naszym kraju. Ale z całą pewnością jest to pierwszy detektyw jakiego powinny poznać nasze dzieci. Bo wiecie, przykład idzie z góry, a ten przykład akurat jest dla dzieci bardzo odpowiedni.

Kim właściwie jest Detektyw Łodyga?

Eugeniusz Łodyga jest, jak mówi nam tytuł książki, detektywem. Ale jest detektywem szczególnym,  wraz z nim dzieciaki poznają trudne zagadnienia związane z jego pasją. A jest nią przyroda. W tej części książki uczy dzieci tego jak oszczędzać energię, co zrobić z całą masą foliowych torebek oraz jak należy dbać o zwierzęta.

Detektyw Łodyga to seria książek oparta na programie edukacyjnym wyprodukowanym przez MiniMini+. Przyznam szczerze, że nie widziałam wersji telewizyjnej, nie mam tego kanału w abonamencie, ale obejrzałam odcinek online i muszę, koniecznie muszę pokazać to Rozalce.

detektyw łodyga

Detektyw Łodyga to bardzo sympatyczna postać. W zasadzie ciężko stwierdzić czy to pies, czy lis, czy jeszcze ktoś inny. Ale to nie jest ważne, ważny jest cel jaki ma Detektyw Łodyga. Jego zadanie to zwiększenie świadomości ekologicznej wśród dzieci, poszerzanie ich wiedzy o ochronie środowiska. Z pierwszej części dzieciaki dowiadują się jak powstaje foliowa torebka, dlaczego nie jest ona ekologiczna oraz co zrobić z dużą ilością torebek i jak ich używać. W kolejnym rozdziale dowiadujemy się jak powstaje prąd i jak go oszczędzać, a na koniec nauczymy się kilku rzeczy o odpowiedzialności za zwierzęta.

Co jeszcze oferuje nam Detektyw Łodyga?

Książka oprócz ciekawej i edukacyjnej treści zawiera też quiz. Quiz ma za zadanie sprawdzić co dziecko zapamiętało z książki. Są tu pytania dotyczące segregacji śmieci, naturalnych źródeł energii czy oszczędzania energii. Są specjalne miejsca, w które należy przykleić dołączone do książki naklejki. A jak wiadomo dzieci kochają naklejki! Na samym końcu znajdziemy zadania manualne, czyli 'zrób to sam’. A to oznacza, że przygoda z książką nie kończy się na przeczytaniu jej. To fajna i angażująca na każdym kroku książka.

detektyw łodyga

detektyw łodyga

„Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych!”

Autor:     Barbara Wicher

Okładka:     miękka klejona + skrzydełka

Strony:     64

Ilustracje:   Ewa Podleś

ISBN: 978-83-7915-086-1

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

 

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook