fbpx
Menu
freestyle-lifestyle / rozwój dziecka / zabawki

Dubi – personalizowana muzyka dla dzieci

Zdajesz sobie sprawę, że za chwilę nadejdzie czas pełen prezentów? Do mnie ta myśl już powoli dochodzi, powoli we mnie dojrzewa. Zaczęłam już kupować papier do pakowania, żeby mieć jednakowy dla każdego. Powoli także robię research zabawek i szukam prezentów, które zadowolą każde dziecko. Także spodziewaj się takich postów podpowiadających. Ale dziś chcę Ci pokazać coś innego. Coś co może być świetnym samodzielnym prezentem, ale też dodatkiem do prezentu.

Piosenki dla dzieciaków, o to będzie się wszystko rozbijać. Piosenki dla dzieci znamy, często puszczamy, żeby wspólnie potańczyć czy pośpiewać. Każda z nas zna „Jadą, jadą misie” czy „Boogie-woogie”. Obudzone w środku nocy zaśpiewamy chyba wszystko z repertuaru Fasolek. Dzielimy się z dzieciakami swoim dzieciństwem włączając Natalię Kukulską czy Krzysztofa Antkowiaka. Ale przez to jakie piosenki puszczamy dzieciakom kształtujemy też ich wspomnienia. Też tak uważasz?

Koło DUBI  krążyłam naprawdę długo, zastanawiałam się czy warto, czy takie piosenki spodobają się Rozalce. Głównie jej, bo Florcia była jeszcze za mała. W końcu się przełamałam, no i mam. Personalizowaną płytę dla dziewczynek.

dubi

DUBI co to jest?

DUBI to „zespół”, który tworzy sowa Dudu i zajęczyca Bibi. Dudu i Bibi śpiewają piosenki specjalnie dla naszego dziecka, jednocześnie wciągając je do wspólnej zabawy. Ale zanim o tej zabawie wam opowiem, to chciałabym, żebyś poznała bliżej Dudu i Bibi.

W Kolorowym Lesie, żyło dwoje przyjaciół – sowa Dudu i zajęczyca Bibi. Odkąd pamiętam, byli najlepszymi przyjaciółmi. Razem chodzili do przedszkola i świetnie się bawili. Spędzali ze sobą każdą chwilę. Nieważne, czy świeciło słoneczko, czy padał deszcz – Dudu i Bibi zawsze byli razem. Nawet to, że mieli całkowicie inne charaktery, nie przeszkadzało im w zabawie. Byli najlepszymi przyjaciółmi i nic nie mogło ich rozdzielić.

Dudu był bardzo spokojny. Nigdy nie psocił, a Pani przedszkolanka zawsze go chwaliła. Zanim coś zrobił, wcześniej pomyślał, czy nie sprawi nikomu przykrości. Dudu wiedział też, jak ważne jest używanie zwrotów „Przepraszam”, „Dziękuję” i „Proszę”. Z kolei Bibi rozpierała energia – nikt nie mógł jej utrzymać w jednym miejscu. Była ciekawa świata i często robiła coś pod wpływem emocji. Oprócz tego Bibi uwielbiała się bawić. Najbardziej lubiła kicać po Kolorowym Lesie i odkrywać jego tajemnice. Czasami Bibi pakowała się w tarapaty – a to podeptała grządki w ogrodzie swoich rodziców, a to zbiła szklankę, kicając ile sił po domu. (KLIK)

Po takim wstępie możesz być pewna, że z Dudu i Bibi Twoje dzieciaki nudzić się nie będą. Za to spędzą długie godziny na zabawie i nauce. A może raczej powinnam napisać – na nauce przez zabawę.

Dubi uczy i bawi

Wraz z Dubi najmłodsze dzieciaki dowiedzą się między innymi:

  • tego, co ubieramy na siebie wychodząc na dwór,
  • jak nazywają się poszczególne części ciała,
  • jakie odgłosy wydają zwierzęta,
  • pozna różnice miedzy ciszej, głośniej, szybciej,
  • pozna magiczne słowa – proszę, dziękuję, przepraszam,
  • będzie biegać radośnie po domu w poszukiwaniu kolorów.

A to wszystko to jeszcze nic! Dudu i Bibi podczas śpiewania piosenek zwracają się do dziecka jego imieniem. Na całej płycie imię dziecka pojawia się ponad 70 razy! Możesz sobie wyobrazić tą radość kiedy Dudu i Bibi śpiewają na przykład o kolorach i proszą Twoje dziecko o pomoc w szukaniu. Albo kiedy tłumaczą kiedy używać słów takich jak proszę, dziękuję i przepraszam.

Piosenki przeznaczone są dla dzieciaków od 1 do 6 lat. I widzę po swoich córkach, że to prawda. Florka ma 9 miesięcy i słucha piosenek, a ja wykorzystuje to do zabawy, pokazuję to o czym śpiewają Dudu i Bibi. Rozalka ma skończone 5 lat i przy piosenkach Dubi bawi się świetnie sama. Do tego hitem jest cena takiej płyty. A w zasadzie to cena piosenek, które możesz zamówić w wygodnej dla ciebie wersji. Do wyboru masz same mp3 (link do pobrania piosenek dostajesz mailem), wersję na płycie CD lub pakiet mp3+CD. Jeśli masz, tak jak ja, dwoje dzieci to też nie problem. Płyta zostanie przygotowana dla rodzeństwa. Nie musisz więc zamawiać dwóch płyt. Prawda, że sprytnie?

dubi

 

A jeśli Twoje dziecko nie ma jeszcze swojej własnej płyty Dubi to wskakuj na ich stronę internetową, O TUTAJ i zrób swojemu dziecku prezent. Gwarantuję Ci, że będzie zachwycone!

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook