fbpx
Menu
gry

Dylematy – gra towarzyska

dylematy gra towarzyska

W moje ręce trafiły „Dylematy” gra towarzyska dla dorosłych. I choć przeróżnych gier w naszym domu jest sporo, to tych skierowanych dla dorosłych zaledwie kilka sztuk. Po części wynika to z faktu, iż nie bardzo jest czas na granie. W dodatku dzieciaki w tym jednak przeszkadzają i rozwalają wszystko co ułożone na stole. Na szczęście z tą grą jest inaczej.

Dylematy gra towarzyska

Dylematy to gra dla osób pełnoletnich. W rozgrywce może uczestniczyć od 4 do 15 graczy, więc można rozegrać fajną rundkę. Tylko czy po takiej rozgrywce nasi znajomi nadal będą znajomymi? „Dylematy” to gra trudnych wyborów i odważnych decyzji. Opis na pudełku mówi, że dzięki rozgrywce poznamy jasne i ciemne strony naszych przyjaciół. Na początku podchodziłam do tego opisu lekko sceptycznie, ale później otworzyłam pudełko i wszystko zaczęło mi się układać w głowie.

dylematy gra towarzyska

A ty co zrobisz?

W zewnętrznym pudełku kryją się cztery mniejsze. A w każdym z nich „talia” kart w innym kolorze. Białe z kartami wyboru A i B, oraz innymi kartami specjalnymi. Zielona to zbiór lekkich dylematów, np. wybór między pójściem na wesele przyjaciela siostrzeńca szefowej twojego partnera czy wypad za miasto z przyjaciółmi. Te karty jeszcze nie są aferogenne. Ale dalej już czekają karty pomarańczowe i średnie dylematy. A także karty czerwone z grubymi dylematami i tu zaczyna się prawdziwa zabawa. Pytania takie jak: jesteś w związku, ale pozwoliłaś sobie na skok w bok i okazuje się, że jesteś w ciąży. Mówisz o ciąży partnerowi, ten zaczyna się oświadczać, co robisz? Mówisz prawdę, że nie jest ojcem czy trzymasz to w tajemnicy?

gra towarzyska dla dorosłych

Na ciekawy wieczór

Jak widzisz rozgrywka w Dylematy może być bardzo emocjonująca. Mimo wszystko trzeba pamiętać, że to tylko gra i wszystkie sytuacje są hipotetyczne. Tak naprawdę nie wiemy czy na pewno zachowalibyśmy się w sposób, który wybraliśmy, czy zupełnie inaczej. Co nie odbiera grze fajności, wręcz przeciwnie. Moim zdaniem to dobre wejście do różnych dyskusji w grupie znajomych. Grę Dylematy znajdziecie w księgarni TaniaKsiazka.pl w dziale z grami towarzyskimi.

dylematy

 

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook