fbpx
Menu
książki

Jak być skutecznym

jak być skutecznym

Jak być skutecznym? Nie zliczę ile razy zadawałam sobie to pytanie. Jak działać, by podjęte kroki przyniosły oczekiwane efekty? Zastanawiałam się, a potem splot okoliczności i decyzji postawił mnie w takim punkcie życia, w którym jestem dziś. Nie ukrywam, że moja podyplomówka mega mnie kręci i mam chyba największą w życiu ochotę na naukę. Dlatego sięgam po książki, które mi w tym pomogą i czytam je bardzo świadomie, bez pośpiechu, z dużym skupieniem, na przykład tą. Nie inaczej było tym razem. 

Bądź skuteczny

Autora książki „Bądź skuteczny” nie trzeba przestawiać. Dr Mateusz Grzesiak, bo o nim mowa, jest osobą znaną. Jego profil na facebook obserwuje ponad 557 tysięcy osób. Jego posty są bardzo często udostępniane i wielu ludzi utożsamia się z tym co pisze. Nie bez przyczyny tak się dzieje, ponieważ Dr Grzesiak to człowiek doskonale wykształcony. Ukończył studia magisterskie z prawa i psychologii, natomiast tytuł doktora posiada aż w trzech dziedzinach: zarządzaniu, pedagogice i psychologii. Książka o tym jak być skutecznym to jedna z wielu jego autorstwa. Można powiedzieć, że rynek rozwoju osobistego powstał i stał się popularny właśnie dzięki doktorowi Grzesiakowi.

Jak być skutecznym

W książce „Bądź skuteczny” znajdziemy opis aż 50 narzędzi, które rozwijają naszą efektywność zawodową i osobistą. Aby osiągnąć cele potrzebujemy przede wszystkim dobrych nawyków i mnóstwa różnych umiejętności. Jak mówi tytuł w tej książce znajdziemy aż 50 narzędzi, które nam w tym pomogą. Właściwie to 49, bo ostatnie narzędzie to nasze narzędzie, to które wpiszemy sami. Ale co chcę powiedzieć i co moim zdaniem jest ważne, to to, że ta książka jest absolutnie dla każdego. Dowiaduję się z niej jak być lubianym, jak się prościej komunikować, jak mieć lepszy seks czy jak wierzyć w siebie, albo znajdować potrzebne zasoby. Tego jak być skutecznym nauczymy się w trzech częściach. Pierwsza dotyczy relacji, druga self care, a trzecia samorozwoju.

jak być skutecznym

Dr Grzesiak w bardzo przystępnym języku tłumaczy kolejne narzędzia i opisuje przykłady. Podpowiada w jaki sposób wykorzystać to co już wiemy i sprawia, że postrzegamy tą samą sytuację inaczej. „Być skutecznym” mogłaby z powodzeniem stać się lekturą obowiązkową dla studentów wielu kierunków. Co więcej, o ile nadal istnieje w liceum przedmiot o nazwie „podstawy przedsiębiorczości” to uczniowie także powinni ją czytać. Uważam, że książka niesie ze sobą ogromną wartość i potężną dawkę wiedzy ubraną w tak proste słowa, że trafią do każdego.

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook