fbpx
Menu
książki

Jak czerpać przyjemność z seksu, sztuka kochania po włosku

jak czerpać przyjemność z seksu

Jak czerpać przyjemność z seksu? Czy to pytanie jest dla ciebie ważne? Seks przez bardzo długie lata był tematem tabu. W towarzystwie się nie mówiło, w domu się nie mówiło, wśród nastolatków przechodził nerwowy chichot na samo słowo „seks”. Ale zmieniają się czasy, zmienia się podejście, jesteśmy bardziej otwarci, tolerancyjni, a przede wszystkim jeśli mamy problemy – chcemy je rozwiązać. W każdej sferze życia. W seksie także. I być może nikt nie ogłasza swoich problemów publicznie, ale wiele osób szuka pomocy u specjalistów – psychologów, seksuologów, terapeutów.

Kiedy dostałam propozycje zrecenzowania książki Nady przez chwilę zastanawiałam się, czy dla moich czytelników to nie będzie za wiele. Z jednej strony dzieci, poradniki o ich rozwoju, a ja nagle z seksem wyskoczę. Ale przemyślałam sprawę i doszłam do wniosku, że to zbyt poważne tematy, by o nich nie mówić. Zresztą, skoro recenzuję też takie książki, w których seks jest motywem przewodnim to hipokryzją byłoby unikać tematu.

jak czerpać przyjemność z seksu

Nada Loffredi – autorka

Nada Loffredi jest znaną włoską seksuolożką. To psychoterapeutka, ekspertka w dziedzinie seksuologii klinicznej, terapeutka EMDR, profesor psychologii na Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie. Ma bogate doświadczenie zawodowe, jest autorką mnóstwa publikacji.

Zdawałoby się, że taki naród jak Włosi, znani w świecie z umiłowania do miłości. Za którymi ciągnie się stereotyp gorących i namiętnych kochanków, nie mają wielkich problemów. Ale tak nie jest. Pacjenci Nady są normalnymi ludźmi, takimi jak ja, ty, twój mąż, brat, siostra. Maja swoje problemy, niedoskonałości, wątpliwości. Nada lata doświadczeń z pacjentami zebrała w jedną fantastyczną książkę.

jak czerpać przyjemność z seksu

Sztuka kochania po włosku, jak czerpać przyjemność z seksu

Książka to cały alfabet wątpliwości, od A do Z. Każde hasło opisane jest dokładnie i bardzo przejrzystym językiem. Dodatkowo rozdziały podzielone są na część męska i żeńska. Ponieważ okazuje się, że wszyscy mamy te same wątpliwości, te same niepewności. Bardzo podobają mi się odwołania do znanych filmów, których bohaterowie idealnie pasują do opisywanych przypadków. Od teraz będę zupełnie inaczej patrzeć na Pretty Woman. Podobają mi się przywoływane przykłady i to, że Nada stara się wyjaśnić, ale nie ocenia. Jest osobą, która pomaga pokonać problem, przepracować go, oswoić i pokonać.

To jedna z pozycji, które uważam za bardzo wartościowe. Zgadzam się z autorką, że na temat swoich wątpliwości w sferze seksualnej należy rozmawiać z partnerem. Dzięki takim rozmowom jesteśmy w stanie dobrze poznać swoje potrzeby i upodobania, w wyniku tego łatwiej nam sprawić przyjemność sobie i partnerowi. O tym jak czerpać przyjemność z seksu nie dowiemy się z podręczników, ale poradniki, takie jak ten, pomogą nam zrozumieć. Pozwolą oswoić trudne tematy, lepiej poznać siebie, partnera i wzajemne potrzeby.
About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook