fbpx
Menu
książki

Koszmarny Karolek

koszmarny karolek

Każdy z nas zna jakiegoś koszmarnego Karolka. Bo koszmarny Karolek to taki ktoś, kto ciągle łobuzuje, robi niefajne żarty i dokucza innym. A przy tym nie słucha co się do niego mówi. Karolek nie jest złym dzieckiem, ale wydaje się być wielkim łobuziakiem. Czy taki bohater spodobał się moim dzieciom?

O autorce

Francesca Simon urodziła się 23 lutego 1955 roku w Saint Louis. To amerykańska pisarka, autorka książek dla dzieci. Obecnie mieszka w Londynie. Czytelnikom znana jest z serii „Koszmarny Karolek”. Spod jej pióra wyszły również takie książki jak „Tylko nie gotujcie Kopciuszka” czy „Harując z Herkulesem”. Autorka serii o Karolku dorastała w Kalifornii. Studiowała na Uniwersytecie Yale’a oraz na Uniwersytecie Oksfordzkim. Pisała teksty dla wielu prestiżowych i znanych magazynów, takich jak „The Sunday Times”, „The Guardian”, „The Daily Telegraph” czy „Vouge”.

koszmarny karolek

Koszmarny Karolek i wstrętne gacie

Karolek dostał od ciotecznej prababci okropnie niemęski prezent. Bo który chłopak chciałby chodzić w różowych majteczkach? Karolek musi się jak najszybciej pozbyć tych gaci! To okropny wstyd, co będzie jak koledzy zauważą?

W tym tomie Karolek po raz kolejny robi żarty, wyśmiewa, dokazuje i kombinuje. Najpierw udaje, że zjada wszystkie warzywa. Wszystko po to, by iść do knajpy z bardzo niezdrowym jedzeniem. Udaje, że jest chory, aby nie iść do szkoły. A a sam koniec bierze się za pisanie listu.

koszmarny karolek

Karolek naprawdę jest koszmarny

Żadna mama nie chciałaby w swoim dziecku zobaczyć Karolka. Ciągłe małe kłamstewka, głupie żarty, zrzucanie winy na innych. Wszystko po to, by było po jego myśli. Dzieciaki czasami tak mają. Ale Karolek ma pecha. Ponieważ każdy jego żart oraz każde kłamstwo sprawia, że dostaje nauczkę. Kiedy skłamał, że choruje fajnie było tylko na początku. I ta historyjka najlepiej pokazuje dlaczego pewnych rzeczy robić nie warto. Przyznam się wam, że przeczytałam tą książkę, chociaż chciałam by zrobiła to moja córka.

Moim zdaniem

Moim zdaniem to książka, w której można znaleźć morały. Pokazuje w jaki sposób mogą skończyć się głupie żarty, a także to, że karma wraca. Jestem osobą dorosłą, więc „widzę” treść nieco inaczej. A ta całkiem mi się podoba. Natomiast moja córka dość szybko rzuciła książkę na bok. W jej gust nie trafiła. Po przeczytaniu jednego rozdziału powiedziała mi, że ona nie chce czytać o niegrzecznym chłopcu. A to jednoznacznie dowodzi faktu, iż wzięła książkę bardzo dosłownie. Więc warto usiąść z dzieckiem i wyjaśnić to czego ono nie dostrzega.

 

Inne recenzje znajdziesz w kategorii KSIĄŻKI

A „Koszmarnego Karolka” w księgarni Znak.

 

 

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook