fbpx
Menu
książki

Rymowane zagadki matematyczne Kapitan Nauka

rymowane zagadki matematyczne

„Rymowane zagadki matematyczne” od Kapitana Nauki trafiły do nas w odpowiednim czasie. Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego. Dzięki temu ostatnie dni wakacji upłynęły nam na zabawie liczbami, słuchaniu ze zrozumieniem i nauce rymowanych zagadek. Być może pomyślicie, że to głupie aby w wakacje męczyć dzieci matematyką. jednak muszę wyprowadzić was z błędu. Dla dzieciaków to świetna zabawa.

rymowane zagadki matematyczne

Rymowane zagadki matematyczne

Czym jest ta książka? To przede wszystkim świetna zabawa i wspaniały wstęp do poważnej nauki matematyki. Zagadki z książki napisanej przez Państwa Szwajkowskich mają służyć zaciekawieniu dzieci matematyką, urozmaiceniu nauki w jej początkowym stadium. A jak dziecko polubi matematykę od początku to będzie ją lubiło zawsze. Książka „Rymowane zagadki matematyczne” to zbiór wierszyków opisujących cyfry oraz rymowane zadania. Mamy tu fajny podział treści. Zaczynamy od poznania cyfr, różnicy między cyfrą a liczbą, pokazanie ich w naszym otoczeniu. W kolejnej części przechodzimy do prostych działań, w których dodajemy do siebie dwie liczby.
rymowane zagadki matematyczne

 

zagadki

Dziecko musi się skoncentrować, by z treści rymowanej zagadki wyłowić liczby, które musi dodać. Po prostych zadaniach przechodzimy do dodawaniu kilku liczb. Tu warto, aby nasze dziecko miało przed sobą kartkę i coś do pisania – tak będzie łatwiej i nie zapomnimy o żadnej liczbie. Po dodawaniu czas na odejmowanie. Tu również zaczynamy od działań gdzie dane mamy dwie liczby. Więc jeśli odejmowanie zrozumiemy to zaczyna się najlepsza zabawa.

 

rymowane zagadki matematyczne

 

W ostatniej części mamy najfajniejszą zabawę. Tu dzieciaki mogą wykazać się sprytem, ponieważ rozwiązanie zagadek wymaga ogólnej wiedzy. Znajdują się tu zagadki podchwytliwe, z wykorzystaniem mnożenia. Takie gdzie kolejność działań ma znaczenie i warto zwrócić na to uwagę.

 

zagadki

Dodatkowa nauka za pomocą książki

„Rymowane zagadki matematyczne” poza nauką matematyki i ćwiczeniem liczenia służą także do poszerzania ogólnej wiedzy. Przy każdym wierszyku znajdują się dodatkowe pytania, jak na przykład: co to jest liszka, co to znaczy „robić założenie”, kto to jest leśnik. Autorzy dają rodzicom świetne narzędzie, które przez zabawę uczy dzieci wielu rzeczy jednocześnie. Dzięki takiej formie dziecko nie czuje się zmuszane do nauki, a jedynie podsycana jest jego naturalna ciekawość i kreatywność. Moim zdaniem to rewelacyjna pozycja dla dzieciaków, które rozpoczynają naukę w zerówkach i pierwszych klasach, a także dla tych, dla których matematyka wydaje się trudna i nudna. Gwarantuje, że po takiej zabawie każde dziecko zmieni zdanie i chętniej będzie bawić się w liczenie. Nie na darmo mówi się, że matematyka to królowa nauk.

Tytuł „Rymowane zagadki matematyczne”
Autor: Elżbieta i Witold Szwajkowscy

ISBN: 978-83-66237-38-4
Data wydania: sierpień 2019
Stron 48, oprawa twarda

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook