fbpx
Menu
książki / rozwój dziecka

Nauka i zabawa z Wydawnictwem Olimp

olimp

Na zewnątrz jeszcze mamy złotą jesień. Jeszcze temperatury nas rozpieszczają, a promienie słońca łaskoczą po twarzach. Jeszcze zimowe rzeczy czekają w szafie, ale natury nie oszukamy. Wieczory są już zdecydowanie dłuższe. Dzieciaki nadal chciałby biegać całymi dniami po podwórku, jednak nie zawsze się da. I dlatego dziś pokażę Ci jak spędzić z dzieckiem czas wieczorem, lub kiedy przypląta się jakieś przeziębienie. Trochę nauki, trochę zabawy i bezcenny wspólny czas – tak w skrócie mogę nazwać książki od Wydawnictwa Olimp. Chodź, pokażę Ci.

Pisanie jest zabawą

Ze strony wydawnictwa wybrałam książeczki, które pozwolą Rozalce płynie przejść do późniejszej nauki pisania. Do tego celowo powiedziałam jej, że książki musi robić według określonej kolejności. Bo wiesz, Ru jest bardzo prędka. Najchętniej od razu by pisała, mimo iż nie zna jeszcze wszystkich literek lub ma problem z ich zapisem. Nie myśl, że zmuszam 5-latkę do pisania, co to to nie. Namawiam ją do trenowania ręki i rysowania szlaczków, ale ona woli pisanie. Więc żeby ułatwić jej naukę, bo zabronić przecież nie mogę, wybrałam dla niej kilka pozycji proponowanych przez Wydawnictwo Olimp. I tak w naszych rękach znalazły się:

Rysujemy szlaczki i zygzaczki z żabką Honoratką

Sprawności psychomotoryczne to jedne z najistotniejszych umiejętności, jakie należy rozwijać u małych dzieci. Orientacja w przestrzeni, pamięć ruchowa, koordynacja wzrokowo-ruchowa i słuchowo-ruchowa – oto klucze do prawidłowego rozwoju dziecka.

I właśnie te sprawności rozwija zabawa z książką. Dziecko znajdzie tu coś do pokolorowania, coś do rysowania po śladzie, labirynty i proste zadania, w których towarzyszy wiernie żabka – Honoratka. Rozalce ta towarzyszka bardzo się spodobała i każdemu chce ją pokazać. Co więcej, kiedy zorientowałyśmy się, że jest to książka wielokrotnego użytku Rozalka jeszcze chętniej po nią sięga. Zapytasz – jak to wielokrotnego użytku? Otóż do książki dołączona jest nakładka, taka jak do laminowania. Nakładka jest podwójna, zgrzew ma tylko na jednym boku. Tą nakładkę możemy po prostu nałożyć na dowolną stronę z książki i robić ćwiczenia wiele razy.

A jak abecadło

Z naklejkami! To co każde dziecko lubi. W tej książce również znajdziemy ćwiczenia uczące pisania i czytania. Jednak jest ona stworzona jeszcze w formie zabawy słowem i obrazkiem. Dziecko uczy się podziału na sylaby, a także ćwiczy czytanie sylabami. Ponadto znajduje się to wiele ćwiczeń grafomotorycznych. Książka jest podzielona na dwie części. W pierwszej znajdziesz prezentację liter, sylab, wyrazów i krótkich zdań. Druga część pozwala dziecku trenować sprawność grafomotoryczną przez rysowanie szlaczków i pisanie liter. Kiedy już dziecko opanuje materiał z tej książki, płynnie przejdzie do kolejnej.

Literki dla Romka i Elki

To już książka w całości poświęcona nauce pisania. Od początku do końca dziecko pisze po śladzie. Najpierw szlaczki, wężyki, pętelki i inne regularne wzorki, następnie przechodzi do liter i sylab., aż wreszcie do pełnych wyrazów. Są i cyfry, ale to tylko ostatnie dwie strony, bo do poznawania cyferek są inne książki. Co ciekawe, w tej książce alfabet nie jest ułożony w kolejności. Zaczynamy od O, M, przez sylaby OM, MO – dziecko jednocześnie uczy się tych sylab. Kolejną literką jest A i znów AM, MA, T i zaczynają się pojawiać pierwsze proste słowa. Książeczka ma 72 strony ćwiczeń i także jest wielokrotnego użytku. Dołączona jest do niej wkładka do pisania oraz flamaster. Jak coś nie wyjdzie – można zmazać i pisać od nowa.

Zabawy w słówka. Frazeologiczna łamigłówka

Dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej! Zaznaczam to od razu, bo tytuł może ci się spodobać na tyle, że kupisz ją młodszemu dziecku. Ale nie łudź się, że samo siądzie i zacznie coś w niej robić. To książka składająca się  10 kart pracy, których młodsze dziecko nie będzie w stanie wykonać samo. Rozgarnięty przedszkolak czy zerówkowicz jest w stanie bawić się nią wraz z rodzicem. Spróbowałam robić jedną z kart pracy z córką. Szło nam średnio, ale dzięki temu mogłam wytłumaczyć jej znaczenia takich zwrotów jak „szara myszka” czy „chodząca encyklopedia”. Więc bawimy się tą książką na swoje sposoby, dopasowując ją do możliwości przedszkolaka i wybierając łatwiejsze ćwiczenia.

Ale….

Wydawnictwo Olimp to nie tylko książki do nauki pisania i czytania. Choć tych wybrałam zdecydowanie najwięcej, miałam ku temu swoje powody. Widząc co interesuję Rozalkę wybrałam takie książki, by nie zostały rzucone w kąt, a dobrze wykorzystane. Poza nauką języka polskiego, pisania i czytania postawiłam na coś co lubimy wszyscy. A lubimy wycieczki. Dlatego w moich rękach znalazła się też książka o tytule Z Kajetanem ruszaj śmiało, poznaj Polskę całą. Przemierzamy nasz kraj z południa na północ. Poznajemy kolejne krainy geograficzne, różnice między wyżynami a nizinami, najważniejsze parki narodowe. Do książki dołączona jest duża dwustronna mapa, dzięki której możemy lepiej wyjaśnić dziecku gdzie co się znajduje.

Moim ostatnim wyborem jest Twój pierwszy kalendarz. Baw się, ucz, pamiętaj!. Ta książeczka w formacie A4 pomaga dziecku poznać wiele świąt, historię ich powstania. Każda strona to inne święto. A żeby było atrakcyjniej każdy miesiąc reprezentuje inny ludek. W styczniu poznamy święta ludka Styczka, w lutym – ludka Lutka, w marcu – ludka Marcysia i tak dalej. Na końcu znajdziesz laurki dla babci, dziadka, rodziców, strażaka i ulubionej pani z przedszkola, a także całe mnóstwo naklejek.

 

Dlaczego wydawnictwo Olimp?

Jeśli więc nadal poszukujesz idealnych książeczek edukacyjnych dla swojego dziecka to koniecznie sprawdź stronę Wydawnictwa Olimp. Znajdziesz tam przejrzysty podział na kategorie wiekowe, zapoznasz się z opisem każdej książki i zrobisz zakupy w dobrej cenie. Wielkim plusem są książki wielokrotnego użytku, dzięki temu maluch może cieszyć się ulubionymi zadaniami dłużej, utrwala sobie wiedzę i ćwiczy prawidłowy ruch ręki przy pisaniu i rysowaniu. Starsze dziecko znajdzie tu świetne pomoce do codziennej nauki. Niezależnie od wieku każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie. Nauczy się nowych rzeczy i pogłębi posiadaną już wiedzę. Co wyróżnia Wydawnictwo Olimp?

– ATRAKCYJNA szata graficzna

– CIEKAWE i POŻYTECZNE treści

– BOGACTWO obszarów edukacyjnych:

  • od wycinania, rysowania i przygotowywania ręki do nauki pisania
  • przez zabawy szlaczkami, ćwiczenia z literami, czytanie i pisanie
  • oraz łamigłówki matematyczne czy zadania z zakresu ortografii i gramatyki
  • po praktyczne treningi umiejętności w różnych grupach wiekowych

Dodałabym jeszcze atrakcyjne ceny, darmową dostawę powyżej 49 zł i wygodny sposób dostawy – kurierem lub do paczkomatu. Gorąco polecam Ci znajomość z tym wydawnictwem.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook