fbpx
Menu
książki

Gili, gili, słówka z ostatniej chwili

książeczka kartonowa

Każda kolejna książka jaka pojawia się w naszym domu to dla dzieci niesamowita radość. Rozalka lada chwila zacznie czytać sama. Natomiast Florka jeszcze zajmuje się oglądaniem książek. Ponieważ i ja kocham książki, chętnie sięgam po nowości. Niekoniecznie dla siebie, ale właśnie dla dziewczynek. Dziś chcę pokazać kolejną cudowną książeczkę dla najmłodszych. To książeczka kartonowa „Gili, gili, słówka z ostatniej chwili” od wydawnictwa Zakamarki.

Książeczka kartonowa

Każda mama wie, że dla najmłodszych najlepsze książki to te kartonowe – bo wytrzymałe. Te kolorowe – bo interesujące. Oraz te z przejrzystą szatą graficzną. I właśnie taka jest książeczka stworzona przez Benjamina Chauda. Na jej stronach znajdziecie cudownie zilustrowane pierwsze słowa każdego dziecka. Mama, tata, am, be i wiele innych.

książeczka kartonowa

„Gili, gili, słówka z ostatniej chwili”

W tej książeczce podoba mi się wszystko. Od nietuzinkowych obrazków, po to jak została wydana. Wydawnictwo Zakamarki przedstawia rewelacyjną książeczkę dla najmłodszych. Książeczkę, którą można czytać na mnóstwo sposobów. W prosty obrazkowy sposób pokazane są tu pierwsze słowa jakie wypowiadają dzieci. Być może te słowa będą nieco inne niż te, których używa twoje dziecko. Jednak ne ma to większego znaczenia. Ponieważ obrazki doskonale pokazują o co chodzi. Maluch zachęcony rysunkami chętniej podejmuje pierwsze próby mówienia i nazywania obrazków.

książeczka kartonowa

W rękach malucha

Kiedy Floreczka sięgnęła po książkę po raz pierwszy nie mogła się oderwać. Oglądała ją chyba z pół godziny, co rusz pokazując mi kolejne obrazki. Bardzo spodobało jej się pokazywanie i nazywanie tego co jest na rysunku. Zdecydowanie najwięcej czasu poświęciła stronie z ptaszkami, kupą i tej, na której jest chłopiec i dziewczynka. Ewidentnie zauważyła różnicę w częściach ciała. Każdego dnia przegląda książeczkę raz za razem, spędza nad nią sporo czasu. Widać, że przypadła jej do gustu. Myślę, że to za sprawą prostoty. Wszystkie obrazki są na białym tle, nic nie rozprasza malucha, dzięki temu jest on w stanie dłużej się skoncentrować.


Tytuł oryginału: Le petit Roro (mon tout tout premier dico)
Język oryginału: francuski
wiek 0+
obrazki > tekst
ISBN: 978-83-7776-111-3
Wymiary: 14,5 x 23,5 cm
Typ: książka kartonowa
Ilość stron: 30 stron

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook