fbpx
Menu
Lifestyle

Ludzie Słońca

Ludzie słońca

Zbliżają się święta. Dla większości z nas to czas rodzinny, który poprzedzony jest licznymi przygotowaniami. Od początku grudnia wczuwamy się w świąteczny klimat i, nie oszukujmy się, klimat ma tu związek z popkulturą i mainstreamem. Na przekór wszystkiemu ja przedstawię dziś Ludzi Słońca i ich solarne amulety. Słyszeliście już o tym?

Kim są Ludzie Słońca

Ludzie Słońca to nazwa dość uogólniona. To osoby, które uznają Boga Słońce, przedstawiciela wszystkich form natury za swojego boga. Społeczność ta ma świadomość, że jedynie wspólne i harmonijne działania, oparte na solidarności, zrozumieniu, poszanowaniu praw zarówno ludzi, jak i przyrody mogą zapobiec skutkom działalności człowieka. Członkowie Kościoła wierzą, że dążąc do Harmonii ze Światem mogą tworzyć lepszą przyszłość. Ich rozwój duchowy, następuje poprzez uczestnictwo w kulturze, sztuce, rozwoju talentów, kontakt z przyrodą, wspieranie nauki, ale także przez troskę o siebie, innych, otoczenie, przez szacunek dla dziedzictwa ludzkości. Członkowie Kościoła Ludzi Słońca mają głęboki szacunek dla innych wyznań i religii. Traktują je jako różne drogi do osiągnięcia harmonii, pokoju i jedności ze światem. Najstarsze wierzenia zestawione są z osiągnięciami współczesnej wiedzy oraz nauki.

Podłaźniczka gotowa na Zimowe Przesilenie. Magiczna jemioła ze świerkiem, szyszkami, orzechami, pomarańczami to szczęście, dobrobyt, siły życiowe.

Amulety Solarne

Ludzie słońca

 

Głównym celem tego wpisu jest pokazanie amuletów solarnych. Bursztynowych krążków, które mają ogromne znaczenie dla członków Kościoła Ludzie Słońca. Żywica, która stała się bursztynem jest odpowiednikiem Słońca. Jantar ma wysoki współczynnik załamania światła, dzięki czemu w kontakcie ze Słońcem wytwarza mistyczną energię. Jest ona niezbędna do uzyskania takiego stanu koncentracji, aby móc w pełni wziąć udział w obrzędach Kościoła. Dla Ludzi Słońca najważniejszymi eksponatami są dwa neolityczne amulety, które pochodzą z XVII-XXV w p.n.e. Badania archeologiczne potwierdzają ich związek z kultem słońca. Amulety solarne to bursztynowe krążki, mają soczewkowaty kształt, średnicę około 9 cm. Co ważne na amuletach zachował się wzór, ornament punktowy, czyli wklęsłe kropki. Amulet solarny to ważny element ceremonialny dla wspólnoty Ludzi Słońca.

 

Temat uznania Słońca za przewodnika, za boga, jest niezwykle ciekawy i ma swoje znaczenie w historii. Warto zajrzeć na stronę internetową wspólnoty >TU< i przeczytać więcej o ich podejściu do świata, natury, zależności między jednym a drugim. Co więcej zbliża się ich Święto Zimowego Przesilenia, które nakłada się nie tylko na święta Bożego Narodzenia, ale także na obrzędy kultywowane przez naszych przodków na całym świecie. Uważam, że w dobie znaczącego wzrostu przedświątecznego konsumpcjonizmu powinniśmy zatrzymać się na chwilę i zastanowić się: jaki to ma wpływ na wszystko dookoła.

 

 

 

 

 

 

 

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook