fbpx
Menu
książki

Pola i Buster, o tym jak różne z pozoru osoby mogą być przyjaciółmi

pola i buster

Pola i Buster, najlepsi przyjaciele od zawsze. Wierni sobie, oddani, lojalni. Jednocześnie mieszkający w miejscu, gdzie ich relacja nie jest absolutnie akceptowalna. W końcu wiedźmy nie powinny zadawać się z maszkaronami. Wiedźmom nie wypada tego robić. Zresztą, któż by chciał przyjaźnić się z kimś takim jak maszkaron? Kudłatym, brzydkim, często nieznośnym i robiącym głupie żarty. Prawdziwej wiedźmie to uwłacza…

Pola i Buster. Niesforna wiedźma i uczuciowy maszkaron

„Pola i Buster. Niesforna wiedźma i uczuciowy maszkaron” to kolejna w naszej kolekcji książka od Wydawnictwa Mamania. Jeśli jeszcze nie znacie to zajrzyjcie koniecznie do ich oferty. Jak zwykle zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona. Po raz kolejny w moje ręce trafiła książka niezwykła, ukazująca to co najważniejsze. Pokazująca piękno przyjaźni i trudy wyborów. Książka, dzięki której czytelnik zaczyna dostrzegać niuanse z opowieści w codziennym życiu.

pola i buster

Historia przedstawiona w inny sposób

Pola i Buster to zupełnie zwyczajna historia jakich wiele. Uważam, że przedstawienie jej w postaciach wiedźmy i maszkarona dodaje jej świeżości i nieco innego spojrzenia. Doskonale znamy sytuacje, w których diametralnie zmienia się sytuacja w jakiej jesteśmy. Również i tu do tego doszło. Pola to zwykła wiedźma, nie wyróżnia się niczym, no może niezdarnością. Z pewnością nie jest osobą popularną. Natomiast Buster nie jest typowym maszkaronem. Jest miły, ciepły i przyjazny. Pola z Busterem przyjaźnią się, jednak jest to przyjaźń utrzymywana w tajemnicy. W wyniku pewnych zdarzeń Pola staje się najpopularniejszą wiedźmą w szkole i poza nią. Jak wpłynie to na jej przyjaźń z Busterem? Musicie sprawdzić, ja wam tego nie zdradzę.

Zarówno my, jak i nasze dzieci spotykamy się z różnymi sytuacjami. Często są to sytuacje trudne, jednak jako rodzice musimy umieć wyjaśnić je dziecku. Ta książka jest świetnym tłem do rozmów o inności, wykluczeniu z grupy, tolerancji i otwartości. Po tą książkę warto sięgnąć niezależnie od wieku.

I tylko zastanawiam się czy będzie kontynuacja, bo książka aż się o to prosi.

pola i buster

pola i buster

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook