Pola i Buster, najlepsi przyjaciele od zawsze. Wierni sobie, oddani, lojalni. Jednocześnie mieszkający w miejscu, gdzie ich relacja nie jest absolutnie akceptowalna. W końcu wiedźmy nie powinny zadawać się z maszkaronami. Wiedźmom nie wypada tego robić. Zresztą, któż by chciał przyjaźnić się z kimś takim jak maszkaron? Kudłatym, brzydkim, często nieznośnym i robiącym głupie żarty. Prawdziwej wiedźmie to uwłacza…

Pola i Buster. Niesforna wiedźma i uczuciowy maszkaron

“Pola i Buster. Niesforna wiedźma i uczuciowy maszkaron” to kolejna w naszej kolekcji książka od Wydawnictwa Mamania. Jeśli jeszcze nie znacie to zajrzyjcie koniecznie do ich oferty. Jak zwykle zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona. Po raz kolejny w moje ręce trafiła książka niezwykła, ukazująca to co najważniejsze. Pokazująca piękno przyjaźni i trudy wyborów. Książka, dzięki której czytelnik zaczyna dostrzegać niuanse z opowieści w codziennym życiu.

pola i buster

Historia przedstawiona w inny sposób

Pola i Buster to zupełnie zwyczajna historia jakich wiele. Uważam, że przedstawienie jej w postaciach wiedźmy i maszkarona dodaje jej świeżości i nieco innego spojrzenia. Doskonale znamy sytuacje, w których diametralnie zmienia się sytuacja w jakiej jesteśmy. Również i tu do tego doszło. Pola to zwykła wiedźma, nie wyróżnia się niczym, no może niezdarnością. Z pewnością nie jest osobą popularną. Natomiast Buster nie jest typowym maszkaronem. Jest miły, ciepły i przyjazny. Pola z Busterem przyjaźnią się, jednak jest to przyjaźń utrzymywana w tajemnicy. W wyniku pewnych zdarzeń Pola staje się najpopularniejszą wiedźmą w szkole i poza nią. Jak wpłynie to na jej przyjaźń z Busterem? Musicie sprawdzić, ja wam tego nie zdradzę.

Zarówno my, jak i nasze dzieci spotykamy się z różnymi sytuacjami. Często są to sytuacje trudne, jednak jako rodzice musimy umieć wyjaśnić je dziecku. Ta książka jest świetnym tłem do rozmów o inności, wykluczeniu z grupy, tolerancji i otwartości. Po tą książkę warto sięgnąć niezależnie od wieku.

I tylko zastanawiam się czy będzie kontynuacja, bo książka aż się o to prosi.

pola i buster pola i buster

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

Written by Marta Sobczyk-Ziębińska

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama dwóch cudownych córek - Rozalki i Florki, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.