fbpx
Menu
książki

Ilustrowany Inwentarz Kwiatów

ilustrowany inwentarz kwiatów

„Ilustrowany inwentarz kwiatów” to druga z trzech książek wydawnictwa Zakamarki jaką mam w swoich rękach. Muszę przyznać, że nigdy wcześniej w naszej biblioteczce nie było tego typu książki. Owszem, znajdują się tu książki o przyrodzie, jednak ich szata graficzna zdecydowanie różni się od tego, co proponują nam autorki „Inwentarza”.

Ilustrowany Inwentarz Kwiatów

To książka napisana na zasadzie dziennika botanicznego. Każda strona to inna plansza. Ale zanim dziecko zacznie je oglądać dobrze jest poświęcić chwilę na wstęp do książki. Tu nasza wiedza zostanie powiększona o wiele ciekawych informacji. Dowiemy się ile gatunków roślin jest na świecie, jak zbudowany jest kwiat, co to jest przysadka, znamię czy pręciki. Poznamy tajniki rozmnażania się roślin oraz sposoby ich wzrostu. W Inwentarzu znajdziemy 65 roślin podzielone według kolorów na 9 grup.

Tęczowa książka

Na 58 planszach poznamy kolejno kwiaty w kolorze żółtym, pomarańczowym, fioletowym, niebieskim, różowym, czerwonym, białym, czarnym i kwiaty wielobarwne. Każdy kwiat to pięknie wykonany rysunek, który przedstawia szczegóły rośliny. Opis zawiera nazwę kwiatu, nazwę w języku łacińskim, przynależność do rodziny, wysokość, średnica i informacje o kwitnieniu. Ponadto znajdziemy tu dłuższy opis, w którym zawarte są ciekawostki na temat rośliny.

ilustrowany inwentarz kwiatów

Lekcja przyrody dla najmłodszych

Kiedy „Kwiatowy Inwentarz Kwiatów” był już w naszych rękach szybko zabrałam Rozalkę na podwórko w poszukiwaniu kwiatów. Kilka z nich było bardzo łatwych do znalezienia. Zarówno stokrotki, jak i koniczynę oraz lawendę mamy w ogrodzie. Szkoda tylko, że w tym sezonie panuje tak ogromna susza, bo jestem pewna, że wiele z tych roślin znalazłybyśmy na pobliskich łąkach. Mam nadzieję, że jeszcze nam się to uda. Mamy w planie mała wycieczkę z książką pod pachą. Znajdziemy najpiękniejsze okazji i zrobimy z nich piękny bukiet, który postawimy w wazonie na stole.

A wiecie co jest najfajniejsze? Że poza Ilustrowanym Inwentarzem Kwiatów są też inwentarze drzew, zwierząt i ptaków!

ilustrowany inwentarz kwiatów

tłumaczenie: Katarzyna Skalska, Magdalena Kamińska-Maurugeon
tytuł oryginału: Inventaire illustré des fleurs
język oryginału: francuski
wiek 6+
ISBN 978-83-7776-157-1
Format 22 x 30,5 cm, twarda oprawa, 68 stron
Wydawnictwo Zakamarki

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook