fbpx
Menu
książki

Dotknij natury – Witaj, żabko! Witaj, zajączku!

witaj, żabko! witaj, zajączku!

„Witaj, żabko!” i „Witaj, zajączku!” to nowości we Florkowej biblioteczce. Kapitan Nauka zawitał do nas po raz kolejny. Poprzednio miał coś dla Rozi, były to „Rymowane zagadki matematyczne”. Tym razem to Florka znalazła coś dla siebie. W serii Dotknij Natury znajdziemy cztery książki kartonowe. Dwie z nich przedstawię właśnie w tej chwili.

Dotknij Natury z Kapitanem Nauką

W skład serii Dotknij Natury wchodzą cztery cudowne książeczki zilustrowane przez Agnese Baruzzi, a napisane przez Gabriele Clima. Włoska autorka i ilustratorka przenoszą dziecko w świat zwierząt dbając jednocześnie o rozwój sensoryczny malucha. Książki są pełne okienek, wytłaczanych i wycinanych miejsc, które dziecko może poznawać. Twarda oprawa książek i kartonowe, grube strony sprawią, że dziecku łatwo będzie samemu je przekładać i oglądać. Książeczki możecie znaleźć TU i TU.

Witaj, żabko!

„Witaj, żabko!” opowiada historię o pewnej żabce, żabce samiczce. Żabka mieszka w stawie wraz z innymi żabkami. Pewnego pięknego dnia dzieje się coś niezwykłego, usłyszała śpiew. Śpiew tak piękny, że z miejsca zakochała się w żabim kawalerze, który to głosem ją zwabił. Bardzo szybko z tej miłość w stawie zaroiło się od małych żabek – najpierw jajeczek, później kijanek. Małe żabki były bardzo ciekawskie i ciągle zadawały mamie mnóstwo pytań. „Witaj, żabko!” to prosta historia, bardzo krótka, w końcu skierowana do tych najmłodszych dzieci. Cała książeczka utrzymana jest w barwach turkusu, błękitu i zieleni, co powoduje, że dziecku bardzo łatwo się skupić na jej oglądaniu.

Witaj, żabko!

żabko

Witaj, zajączku!

„Witaj, zajączku!”, podobnie jak „Witaj, żabko!”, jest krótką opowieścią. Główną rolę tym razem odgrywa tata zając, który przekazuje dzieciom swe mądrości. Ponieważ tata zając zna doskonale las i wie, jakie niebezpieczeństwa w nim czyhają, stara się przekazać je swoim dzieciom. Małe zajączki, jak to dzieci, są bardzo ciekawskie i chętnie uczą się od taty.  Ta książka, podobnie jak „Witaj, żabko!” utrzymana jest w stonowanych kolorach. Jednak w „Witaj, zajączku!” dominują kolory jesiennego lasu – brązy, pomarańcze, zielenie i beże.

żabko

dotknij natury

Książeczki dla każdego malucha

Bez wątpienia te książeczki powinny znaleźć się w każdym domu. Czarują prostotą treści i rysunku, jednocześnie wciągając w zabawę i poznawanie książki dłońmi. Moim zdaniem tego typu książki to jedne z najlepszych książek dla najmłodszych czytelników. W momencie, kiedy poza obrazkami można rozwijać sensorykę książka staje się multi funkcyjna. Właśnie tak jest z serią Dotknij Natury.

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook