fbpx
Menu
książki

Witaj, wiewiórko!

witaj, wiewiórko!

„Witaj, wiewiórko!” to kolejna książeczka kartonowa z serii Dotknij Natury Kapitana Nauki. Na naszym regale stoją już dwie części, o zajączku i żabce. Znając już tą serię z radością sięgnęłam po „Witaj, wiewiórko!”. Moje młodsze córki lubią takie książki. Florka chętnie słucha i zadaje mnóstwo pytań, a Kalina ogląda i dotyka. Bo właśnie takie są książki z serii Dotnij Natury – dla każdego.

wiewiórko

Witaj, wiewiórko!

Książeczka opowiada o rodzinie wiewiórek, w której urodziło się trzech synów. Rodzice dbali o swoje dzieci, uczyli chłopców wszystkiego co każda wiewiórka powinna wiedzieć. Mama uczyła ich skakać po drzewach, taka szukać i chować znalezione jedzenie. Oboje uczyli dzieci tego jak wygląda świat i jak chronić się przed niebezpieczeństwami jakie czyhają na każdą wiewióreczkę. Przez cały rok dzieci rosły, poznawały las, wiedziały jak zakopywać żołędzie na zimę, poznały swoich naturalnych wrogów. Z trzema małymi wiewiórkami spędzamy cały rok, od momentu ich urodzenia, aż do osiągnięcia dorosłości i założenia własnych wiewiórczych rodzin.

Dotknij Natury

Kapitan Nauka wydaje książki, które są nie tylko piękne, ale także edukują. Każda z książek z serii Dotnij Natury pokazuje życie innego zwierzęcia. Dzięki temu dzieci uczą się o tym jak wygląda życie motylka, wiewiórki, żabki czy królika. Wszystko podane jest w przystępny dla dziecka sposób. Opisy są zrozumiałe i ciekawe dla maluchów. Przy każdym czytaniu takiej książki dziewczyny zadają wiele pytań, by dowiedzieć się jeszcze więcej. To świetna podstawa do wspólnych rozmów o przyrodzie. Ponieważ każdy maluch jest z natury ciekawski książki te mogą posłużyć do rozwijania zainteresowań. Ponad to życie jednego zwierzątka rodzi pytania o inne. I takim sposobem miałam możliwość opowiadania dzieciom o psach, kotach, a nawet słoniach. Moim zdaniem książeczki Dotknij Natury powinny znaleźć się w biblioteczce każdego malucha. Jednak uważajcie, doświadczyłam osobiście, że czytanie tych książek wciąga nie tylko dzieci. Dodatkowym atutem dla najmłodszych jest możliwość sensorycznej zabawy z książką.

Książeczkę znajdziecie w księgarni internetowej Kapitana Nauki – tutaj.

 

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook