fbpx
Menu
mama też kobieta / zdrowie

Żyj zdrowo – bądź aktywny! Kapania DIAGNOSTYKA

Żyj zdrowo, bądź aktywny, zwracaj uwagę na to co jesz, ruch to zdrowie, aktywność przede wszystkim – takimi hasłami bombardowani jesteśmy z każdej strony. Slow food, raw food i aktywność fizyczna stały się modne. Podobno nawet McDonalds ma zmieniać menu na zdrowsze. Ale czy samo podążanie za modą już uczyni nas zdrowszymi? Czy będzie to dla nas chwilowa zmiana trybu życia czy coś na stałe zależy już tylko od nas.
prostokąt FB ZZ

Żyj zdrowo – bądź aktywny!

Pod takim hasłem 1 kwietnia ruszyła wiosenna akcja DIAGNOSTYKI. Będzie trwać do 30 czerwca, a vouchery zrealizować możecie do końca lipca 2016 roku. Organizatorzy akcji to, wspomniana już, DIAGNOSTYKA oraz Fundacja Akademia Nowoczesnej Diagnostyki. Nie wiem jak wy, ale ja DIAGNOSTYKĘ znam doskonale, jedno z ich laboratoriów mam pod nosem, więc robię tam wszystkie badania. A te muszę robić bardzo regularnie. Zresztą, jeśli Wy chcecie zmienić swój tryb życia, jeśli chcecie żyć zdrowiej to też powinniście zacząć od badań. Dlaczego? Dlatego, że nie każda dieta jest dla wszystkich, nie każdy z nas może wykonywać te same ćwiczenia. Zmieniając tryb życia musimy się bardzo pilnować, przesadzać nie można w żadną ze stron.

Dlatego już dziś zapraszam Was na stronę www.zyjzdrowo.diag.pl, tam pobierzesz bon zniżkowy na pakiet badań. Dzięki niemu możesz sprawdzić swój stan zdrowia, jak również sprawić prezent najbliższym i wygenerować bon dla nich. Tym sposobem pokażesz ukochanym osobom, że ich stan zdrowia nie jest Ci obojętny. Z voucherem należy udać się do najbliższego punktu DIAGNOSTYKA, lista wszystkich punktów dostępna jest na stronie.
koła żyj zdrowo

 Pakiet na miarę

DIAGNOSTYKA, w związku z akcją, przygotowała dla Was dwa pakiety badań. Dzięki temu każdy z Was może wybrać to czego potrzebuje. Pakiety ŻYJ ZDROWO to propozycja dla osób, które szczególnie dbają o sylwetkę, pragną schudnąć lub planują zmianę dotychczasowego stylu odżywiania na zdrowszy. To również propozycja dla osób planujących wzmożoną aktywność fizyczną z myślą o poprawie szeroko rozumianej kondycji organizmu. Pierwszy pakiet pozwala na ogólną ocenę stanu zdrowia. Pakiet PLUS+ jest bardziej szczegółowy i ma na celu wskazanie ewentualnych zaburzeń.

Dlaczego Wam to wszystko mówię?

Bo odchudzanie się na wariata, zmiana trybu życia z dnia na dzień to nie jest dobry pomysł. Jeśli faktycznie chcemy coś zmienić, jeśli chcemy być zdrowsi to musimy dobrze zacząć. Nie polecam przebiegnięcia maratonu bez przygotowania. Pamiętajcie, że sportowcy osiągają formę latami, i Wy również musicie być przygotowani na to, że zmiana trybu życia i żywienia jest procesem długotrwałym. Prawidłowe wyniki badań dają zielone światło do dalszego działania. Ich wykonanie jest pierwszym krokiem jaki musicie zrobić w tym maratonie.

Który Pakiet?

Wyniki badań laboratoryjnych z pierwszego pakietu odpowiedzą przede wszystkim na pytanie czy decyzje o zmianie diety lub wzmożonym wysiłku można wprowadzać w życie natychmiast, czy po pewnym przygotowaniu organizmu i czy powinno dojść do wstępnej konsultacji lekarskiej. Dla dietetyka będą sugestią do zalecenia odpowiedniej diety, koniecznej dla skorygowania otyłości. Badania ujęte w pakiecie mają charakter badań przesiewowych dla wielu chorób. Niezależnie od Waszej decyzji co do zmiany stylu życia, obraz morfologii krwi stanowi istotną informację o wydolności organizmu (np. ewentualnej anemii), istnieniu stanów zapalnych, oraz ewentualnych zaburzeniach odporności. Dobór kolejnych badań pozwala również na ocenę metabolizmu organizmu, metabolizmu lipidów oraz metabolizmu białek. Prawidłowy poziom magnezu zmniejsza ryzyko wystąpienia kurczy po intensywnym wysiłku fizycznym. Badania z pakietu pozwalają także na wykluczenie cukrzycy oraz uczulenia na gluten.

Pakiet drugi to rozszerzenie powyższego. Zawarte tu badania pozwalają na sprecyzowanie przyczyn wcześniej stwierdzonych zaburzeń oraz wprowadzenie odpowiedniego leczenia lub profilaktyki. W przypadku podjęcia decyzji o diecie, pozwalają na jej ukierunkowanie, przez wprowadzanie suplementacji określonych składników pokarmowych lub zmniejszenia ich spożycia. Określenie poziomu tych składników pomaga w diagnostyce oraz profilaktyce między innymi cukrzycy, chorobach serca i naczyń, gospodarką żelaza i innych. Należy pamiętać o tym, że wszystkie wyniki bezwzględnie trzeba skonsultować z lekarzem.

Żyj zdrowo – bądź aktywny – dbaj o siebie z DIAGNOSTYKA!

Byłabym zapomniała!!! Pobierając vouchery możecie wziąć udział w konkursie. Nagrody są naprawdę świetne. Osoby, które pobiorą voucher, zarejestrują się na stronie Kampanii i odpowiedzą na jedno proste pytanie mają szansę wygrać fantastyczne nagrody. Kampanii towarzyszy konkurs, w którym nagrodami są turnusy w odchudzające w Hotelu Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness oraz oraz pakiety indywidualnych konsultacji dietetycznych z sieci All for Body.
nagrody_na_wwwlzejsze

No to co? Do dzieła! Nie ma na co czekać!

.dd

.

.

************************************************************************************************************
Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad
i udostępnisz go dalej.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook