fbpx
Menu
freestyle-lifestyle / rodzina

Majówka z dziećmi – gdzie warto jechać

Majówka to taki fajny weekend, każdy na niego czeka. Po majówce zazwyczaj pogoda nie płata figli, uspokaja się, dzień trwa już długo. Do tego perspektywa kilku wolnych dni wywołuje radość. Dlatego warto majówkę rozpocząć w jakiś ciekawy sposób. Mam dziś dla Was kilka propozycji, część sprawdzona przez nas, część to miejsca, które mamy dopiero w planie.

Majówka z dziećmi – gdzie?

W zależności ile mamy wolnych dni i w jakim miejscu kraju mieszkamy, staramy się wybrać taki cel, by podróż nie była męcząca, a korzyść z urlopu jak największa. Dlatego my zostajemy w południowej części kraju. Polecę Wam głównie takie miejsca, w których nie będziecie się nudzić. Te propozycje majówki nie są dla osób, które jadą do wypasionego hotelu i wychodzą z niego na ewentualny spacer. To propozycje, w których wychodząc rano wraca się wieczorem.

Ustroń

Ustroń to miasto, w którym spędziliśmy ostatnią majówkę. Do Ustronia nie mamy daleko, a jeśli majówka trwa te 3-4 dni to jest to wybór naprawdę dobry. Co można robić w Ustroniu możecie zobaczyć w zeszłorocznym majówkowym wpisie. Leśny Park Niespodzianek, Czantoria, Parki Linowe, Park Dinozaurów i Owadów, Rynek i piękne okolice do spacerów. Noclegów Wam polecać nie będę, choć te, które my wybraliśmy sprawdziły się idealnie, nawet kiedy na zewnątrz lało.
majówka

Sanok i okolice

W Sanoku byliśmy przy okazji pewnego wesela, okazało się, że jest to bardzo ładne i spokojne miasto. Żałowaliśmy, że nie mamy więcej czasu, by zostać i pozwiedzać. Odwiedziliśmy Skansen, jednak pół dnia to mało, by obejrzeć wszystko dokładnie, potrzeba całego dnia, bez wątpienia. Nie udało nam się pojechać na polanę widokową, przewodnik w Skansenie opowiadał, że w zasadzie to lotnisko szybowców (czy jakoś tak). Jeśli lubicie pojeździć po krętych górskich drogach, zatrzymywać się od czasu do czasu i podziwiać widoki to jest to miejsce dla Was.
majówka

Jura Krakowsko-Częstochowska i Zagłębie Dąbrowskie

Miejsce naszpikowane ruinami. Tu możecie przemieszczać się z zamku do zamku, korzystając przy okazji z innych atrakcji. Zamek (ten mój najulubieńszy) i Pałac Miroszewskich w Będzinie, Zamek w Siewierzu, Bobolicach, Olsztynie, Ogrodzieńcu i wiele, wiele innych. Jeśli wcześniej opracujecie cwany plan i znajdziecie nocleg, który zapewni wam najlepszą bazę wypadową to macie weekend pełen wrażeń. Tutaj naprawdę nie można się nudzić.
IMG_0621

Świętokrzyskie

To tereny, z którymi jestem związana od lat i związałam się mocniej w dniu ślubu. Moi pradziadkowie pochodzili z tamtych rejonów, dziadek urodził się już w Niemczech, później zamieszkali pod Wrocławiem, a finalnie dziadek ożenił się z babcią, która od pokoleń mieszkała tu, gdzie teraz ja (moje podwórko jest w posiadaniu rodziny od prawie 150 lat). Po takiej historii jakby logiczne jest, że Małżona znalazłam również w świętokrzyskim. Dlatego tegoroczna majówka odbędzie się właśnie tam. Bazą wypadową będzie rodzinny dom Małżona, a my w planie mamy Chęciny – zamek i Skansen oraz Krzyżtopór. Na spokojnie, po jednym dniu na każdą atrakcję. A jak pogoda spłata nam figla to nie będziemy się nudzić w hotelu, tylko spędzimy czas z babciami. Rozwiązanie idealne.

 

I wiecie co w tych wszystkich miejscach jest najfajniejsze? Że nie należą do czołówki turystycznych miast w Polsce.  Spacerując po nich, będziecie mogli chodzić normalnym tempem, a nie stać w „korku” jak na Krupówkach. Pamiętajcie jednak, że nie wszędzie wjedziecie wózkiem, więc dla wygody dziecka i własnej proponuję nosidło. U nas sprawdziło się wyśmienicie. Tylko wybierzcie odpowiednie, jeśli nie wiecie jakie to wpadnijcie na facebooka i szukajcie #nicminiewisi, u źródła znajdziecie to co najlepsze.

Trzymajcie też kciuki za pogodę, jeśli ta się okaże łaskawa czeka nas wspaniała majówka!
PS. A na zdjęcia we wpisie nie zwracajcie zbytniej uwagi, kalkulatorem robione.

.

.

.

************************************************************************************************************
Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad
i udostępnisz go dalej.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook