fbpx
Menu
książki

Abecadło pod lupą – dla ciekawskich dzieciaków

abecadło pod lupa

W pewnym wieku dzieci wchodzą w okres fascynacji literkami. Jedne wcześniej, inne później. Następnie przychodzi moment, kiedy literki przestają być zabawą, a zaczynają nauką. Jak my, jako rodzice możemy pomóc dzieciom w nauce liter? Jednocześnie pamiętając o tym, że najlepiej uczyć dzieci przez zabawę, wtedy kiedy ich naturalna ciekawość ułatwia zapamiętywanie.

Abecadło pod lupą

To jedna z najnowszych propozycji wydawnictwa Mamania. „Abecadło pod lupą” w niebanalny sposób wprowadza dzieci w świat liter. Sprawia, że dziecięca ciekawość jest rozbudzana na nowo z każdą stroną. Że odkrywanie i zapamiętywanie liter to wielka przygoda. Każda strona to specjalnie opracowana graficznie literka. To co na niej ukryte znajdziemy dzięki dołączonej do książki lupie. Bez niej ciężko dostrzec ukryte ciekawostki. Zastosowana tu technika jest fenomenalna.

abecadło pod lupą

Ponieważ Rozalka zna już cały alfabet nie spodziewałam się wielkiego wow. Jak ogromne było moje zdziwienie, kiedy zasiadła z książką i naprawdę się nią zainteresowała. Moim zdaniem to nie jest zwykła książka. Dlaczego? Otóż dlatego, że można „czytać” ją wiele razy, zawsze inaczej. Jeśli tylko mamy wyobraźnię, którą lubimy uruchomić czekają nas godziny wspaniałej zabawy. Podczas wyszukiwania na literach ukrytych obrazków możemy zachęcać dziecko do ułożenia ciekawej opowieści. Myślę, że dzieci będą szczęśliwe jeśli i my włączymy się aktywnie w taką zabawę. Bo czy widzieliście kiedyś cukinię jeżdżącą na kozie? Albo gęś wąchającą goździki? Takich nietypowych obrazków znajduje się w książce bardzo wiele.

abecadło pod lupa

Pomocna w nauce

Bez wątpienia książka „Abecadło pod lupą” to książka dla każdego dziecka. Poza świetną zabawą ma bardzo duży walor edukacyjny. W sytuacji, gdy dziecko dopiero poznaje literki dużo łatwiej jest mu skojarzyć literę mając tuż obok całą stronę obrazków. A na obrazkach rzeczy zaczynające się właśnie na tą literkę. Tym sposobem każdy maluch szybko nauczy się alfabetu. Podczas zabawy utrwali wiedzę. A do tego spędzi świetnie czas z rodzicami. Moim zdaniem, to świetny prezent. Zwłaszcza, że za chwilę mikołajki, święta i zapewne jeszcze prywatne uroczystości rodzinne się trafią.

 

Autor Eugenia Wasylczenko
Tytuł Abecadło pod lupą
ISBN 978-83-66329-13-3
Liczba stron 54
Oprawa twarda
Premiera 20 listopada 2019

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook