fbpx
Menu
akcesoria / ciąża / freestyle-lifestyle / mama też kobieta

BabyShower – pomysły na prezent

BabyShower staje się coraz popularniejsze wśród ciężarnych kobiet. Widzę to choćby scrolując tablicę na facebooku. Moje koleżanki, jedna po drugiej, powiększają swoje rodziny i coraz częściej organizują przed-porodowe przyjęcie.

BabyShower

Co to w ogóle jest BabyShower i po co się je robi? Otóż BabyShower to nic innego jak przyjęcie dla przyszłej mamy i nienarodzonego dziecka. Zazwyczaj organizowane jest na krótko przed porodem. Przyszła mama spędza ten dzień/popołudnie ze swoimi koleżankami. Te zasypują przyszłą mamusię prezentami, które będą przydatne dla niej i dziecka. Ale nie o same prezenty tu chodzi. Chodzi przede wszystkim o zabawę. Podczas BabyShower odbywają się gry, zagadki. Pojawia się również tort, zarówno ten słodki, jak i ten pieluchowy. A przyszła mama wraz z przyjaciółkami ma okazję do beztroskiego spędzenia czasu. Tak naprawdę wszystko jest proste do zorganizowania jeśli tylko dysponujemy kreatywnym towarzystwem. Schody zaczynają się podczas wyboru prezentów. Na rynku dostępnych jest mnóstwo rzeczy, jak więc wybrać to co będzie przydatne dla mamy i maluszka? Odpowiem na to pytanie z mojej perspektywy.

Coś dla dziecka

1

1 i 3 to okrycia kąpielowe, a tych nigdy za wiele. Dostępnych jest mnóstwo wzorów i kolorów. Numer 2 to absolutny must have – kocyk do fotelika samochodowego. Dzięki takiemu okryciu bezpiecznie przewieziesz dziecko nawet zimą (bo jak wiecie w grubych zimowych kurtkach i kombinezonach nie przewozimy dzieciaków!). 4 to cudowna pufa wielkości 65×55 cm, która pełni rolę ozdoby pokoju, olbrzymiej przytulanki i miejsca odpoczynku w przyszłości. Ostatnia propozycja, czyli numer 5 to zestaw lampa, poduszki i pufa. Wszystko z jednej serii pełni bardzo dekoracyjną rolę w pokoju małego dziecka.

Coś dla mamy

1(1)

 Co my tu mamy? Po pierwsze organizer do wózka, okazuje się bardzo przydatną rzeczą w dłuższym okresie czasu. Ramka z miejscem na zdjęcie i gipsowy odcisk małych rączek lub nóżek. Filcowa torba z mnóstwem przegródek i nieprzemakalną matą do przewijania. I oczywiście poduszka do karmienia, która przydaje się także jako gniazdko, gdy maluch zaczyna siadać.
Wszystkie te rzeczy znajdziecie w sklepie BabyDeco (http://babydeco.eu/).

Teraz pytanie do was – miałyście taką imprezę? Jeśli nie to czy chciałybyście mieć?

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook