fbpx
Menu
książki

Baletnice. Przyjaciółki i rywalki

baletnice

Baletnice. Zostanie primabaleriną pozostaje w sferze marzeń wielu małych dziewczynek. Nie tylko tych, które od 3 roku życia ćwiczą balet. Zaryzykuję stwierdzenie, że każda dziewczynka chciała chociaż raz zatańczyć w balecie. Ubrać biały trykot i spódniczkę tutu. Dzięki powieści Elisabeth Barféty możemy towarzyszyć uczennicom szkoły baletowej i poczuć się tak jak one. 

baletnice

Elisabeth Barféty

Elisabeth Barféty to francuska autorka, redaktorka i tłumaczka. Jest autorką nowelizacji, gier, komiksów, filmów dokumentalnych dla młodzieży, w szczególności nowelizacji mangi Masashiego Kishimoto „Naruto”. Mimo młodego wieku była kierownikiem redakcji kolekcji Bibliothèque Rose & Verte w Hachette jeunesse (2006-2012).

Baletnice. Przyjaciółki i rywalki

Akcja dzieje się w elitarnej francuskiej szkole baletu. Pewnego dnia w szkole zostaje ogłoszony konkurs. Dwie z uczennic będą miały szansę wystąpić w prawdziwym widowisku baletowym, u boku największych sław. Do obsadzenia są dwie role, ale Constance, Zoya i Maya to trzy przyjaciółki. Jak podejdą do tej rywalizacji? Które z nich otrzymają szansę wystąpienia na wielkiej scenie? Czy ważniejsza będzie dla nich przyszła kariera czy przyjaźń?

Wspaniale i lekko opisana historia przyjaźni. Niesamowita relacja między dziewczynami, wsparcie jakie sobie okazują, podejście do realizacji swoich marzeń – wszystko to sprawia, że książka jest wyjątkowa. Z każdym zdaniem chcemy czytać dalej i dowiedzieć się co wydarzy się na następnej stronie. „Baletnice. Przyjaciółki i rywalki” to pierwszy tom serii. Dopiero poznajemy bohaterki, zapoznajemy się z nimi. Dowiadujemy się co lubią, jakie mają charaktery, co je cieszy, czym się martwią. Ponieważ książka skierowana jest do młodych czytelniczek nie omieszkałam przeczytać jej swojej córce. Jestem pewna, że kiedy tylko pojawią się kolejne tomy staniemy się ich posiadaczkami. Moja córka chodząc jeszcze do przedszkola miała zajęcia baletowe, dlatego tak łatwo utożsamiła się z bohaterkami. 

baletnice

Pozycja ukazała się nakładem wydawnictwa Znak i możecie ją nabyć właśnie w ich księgarni internetowej. Bezpośredni link zostawiam wam TUTAJWraz z Rozalką czekam już niecierpliwie na kolejne części tej powieści, miejsce na półce już czeka.

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook